Zobacz
Do góry

Miedź Legnica. Czekają na Levadię

Od niedzieli piłkarze „Miedzianki” przygotowują się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w tureckiej miejscowości Kizilagac, położonej 15 kilometrów od Side.

W gronie 24 zawodników, których zabrał ze sobą trener Dominik Nowak, nie ma obrońcy Marcina Warcholaka i napastnika Huberta Antkowiaka, którzy do sezonu przygotowują się z zespołem rezerw. W Legnicy zostali pomocnicy – Krzysztof Danielewicz, który chce zmienić klub oraz zmagający się z kontuzjami Jan Ostrowski i Gwinejczyk Aboubacar Sidiki Conde. Ten ostatni w piątek przeszedł zabieg związany z kontuzją śródstopia i będzie miał minimum cztery tygodnie przerwy w treningach. Conde w rundzie jesiennej ani razu nie pojawił się w I lidze, zagrał natomiast w 12 spotkaniach III-ligowych rezerw „Miedzianki”, strzelając w nich jednego gola – w meczu z Rekordem Bielsko-Biała (3:5) wykorzystał rzut karny.

– Jestem rozczarowany tym, że przydarzyła mi się taka kontuzja. Bardzo żałuję, że nie mogłem pojechać z chłopakami do Turcji. Przeszedłem już operację i mam nadzieję, że szybko wrócę do zdrowia. Chciałbym pomagać drużynie, ale w tej chwili zdrowie jest najważniejsze. Muszę do końca się wyleczyć, aby być w pełni gotowym do treningu i gry – powiedział dla oficjalnej strony klubowej niespełna 20-letni Gwinejczyk.

Podopieczni trenera Dominika Nowaka każdego dnia trenują dwukrotnie – rano i po południu. W poniedziałek najpierw mieli zajęcia na siłowni, a potem wyszli na boisko. We wtorek dwukrotnie korzystali z boiska, natomiast dzisiaj (środa) najpierw będą trenowali na boisku, a o godzinie 15.00 zagrają sparing z wicemistrzem Estonii, FCI Levadią Tallinn. Następnym sparingpartnerem legniczan będzie lider serbskiej I ligi – FC Graficar, z którym zmierzą się w sobotę (15 lutego) o godzinie 15.00.

Przed wylotem do Turcji piłkarze Miedzi odbyli szkolenie sędziowskie. Przepisy gry w piłkę nożną oraz interpretacje boiskowych sytuacji objaśniał sędzia Marek Opaliński. Podczas szkolenia szczegółowo omówiono obowiązujące przepisy oraz sposoby interpretacji boiskowych zagrań na konkretnych przykładach. Piłkarze zapoznani zostali z przepisami dotyczącymi min. spalonego, zagrań ręką czy nierozważnych zagrań.

Komentarze