Młody „wielkolud” przed egzaminem z Kluczborkiem

Miedź Legnica sprawdza 19-letniego bramkarza, byłego reprezentanta Polski U-16.


Od poniedziałku w Miedzi Legnica przebywa na testach bramkarz Damian Maksymowicz. Urodzony 16 stycznia 2002 roku golkiper jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Talent Białystok, z której trafił do włoskiego SPAL Ferrara. Minioną rundę młody „wielkolud” (ma 198 cm wzrostu) spędził w innym włoskim zespole, Desenzano Calvina.

Maksymowicz w przeszłości był reprezentantem Polski U-16. – W sobotę podejmiemy ostateczną decyzję w jego sprawie – powiedział trener „Miedzianki”, Jarosław Skrobacz.

– Sprawdzimy go w sparingu z MKS-em Kluczbork, mam nadzieję, że będzie miał okazje, by się wykazać. W tej chwili nie chcę niczego przesądzać. Od tego tygodnia trenują już wszyscy nasi zawodnicy, jako ostatni dołączyli Dani Pinillos i Nemanja Mijuszković.

Do połowy tygodnia trenowaliśmy na boisku pod balonem, które jest własnością Akademii Juventusu. Ma wymiary 40 na 60 metrów, nie można na niej przeprowadzić treningu taktycznego i dużych gier, ale jest bardzo przydatna. W środę była już odwilż, ćwiczyliśmy w temperaturze 11 stopni Celsjusza.

Jak już wspomniałem, w sobotę zagramy sparing z Kluczborkiem, zaś w najbliższy poniedziałek wyjedziemy na tygodniowe zgrupowanie do Szamotuł. Rozpoczniemy je obiadem, a po posiłku będziemy mieli trening.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na obecność kibiców na trybunach w rundzie wiosennej rozgrywek Fortuna 1 Ligi, wówczas przed pierwszym meczem w Legnicy (6 marca Miedź zmierzy się z GKS-em Bełchatów) rozpocznie się sprzedaż karnetów na domowe mecze drużyny trenera Jarosława Skrobacza.

Jeżeli natomiast trybuny stadionów zostaną otwarte dla sympatyków futbolu już w trakcie trwania rundy wiosennej, wówczas do sprzedaży trafią wyłącznie bilety na poszczególne mecze. Pierwszeństwo zakupu oraz rabat będzie przysługiwał osobom, które zakupiły karnet na rundę jesienną obecnego sezonu.


Czytaj jeszcze: Skuteczny Matuszek

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu z dziesięciu zaplanowanych meczów w Legnicy, sześć odbyło z udziałem publiczności (Sandecją, Resovią, Koroną, Chrobrym, GKS-em Jastrzębie, Puszczą), a cztery (z Widzewem, Bruk-Betem, Odrą i Stomilem) przy zamkniętych trybunach. Dlatego osoby, które zakupiły karnet na rundę jesienną, będą miały pierwszeństwo kupna karnetu na rundę wiosenną (pod warunkiem, że taka sprzedaż się rozpocznie) oraz dodatkowy rabat w wysokości 40 procent.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na wpuszczenie kibiców na trybuny, do sprzedaży trafi – podobnie jak jesienią – 1500 karnetów, co stanowi 25 procent pojemności stadionu.


Na zdjęciu: W sobotę rozstrzygną się losy Damiana Maksymowicza…

Fot. miedzlegnica.eu