Miedź Legnica. Koncentracja nad taktyką

Będzie za to bardzo intensywne, bo sztab szkoleniowy I-ligowca zaplanował dwa treningi dziennie. Podopieczni trenera Dominika Nowaka koncentrują się przede wszystkim na taktyce. – Dużo czasu poświęcimy pracy taktycznej – powiedział przed wyjazdem szkoleniowiec „Miedzianki”.

– Celem obozu jest poprawienie pewnych wariantów gry defensywnej i ofensywnej. Będziemy też rozmawiać z piłkarzami na temat poszczególnych elementów. Chcemy ten czas wykorzystać maksymalnie, bowiem tworzymy praktycznie nowy zespół. Oczywiście nie zabraknie pracy nad motoryką, ale zajęcia będą bardziej ukierunkowane na szybkość i dynamikę. Będziemy schodzić z obciążeń i łapać świeżość. Bardzo ważna będzie integracja zawodników w trakcie zgrupowania. Wszyscy się dopiero poznają, bo poza nielicznymi wyjątkami nie mieli okazji grać ze sobą w jednym zespole. Dlatego element integracji jest bardzo istotny dla sztabu szkoleniowego, jak i samych zawodników, żeby nabrać pewności na boisku i zaufania w stosunku do siebie.

Miedź Legnica. Pogoń za bramkarzem

Po powrocie z Trzebnicy legniczanie rozegrają ostatni sparing przed startem rozgrywek ligowych. Przeciwnikiem Miedzi będzie III-ligowy Mieszko Gniezno. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Półtorej godziny wcześniej, o 15.30, odbędzie się prezentacja drużyny.

 

Na zdjęciu: Miedź Legnica szykuje formę do pierwszoligowego sezonu.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ