Miedź Legnica. Łobodziński za Skrobacza

Tak jak przypuszczaliśmy, Wojciech Łobodziński został nowym trenerem Miedzi Legnica. Zastąpił na tym stanowisku Jarosława Skrobacza.


W poniedziałek klub nie przedłużył, kończącej się w czerwcu, umowy z Jarosławem Skrobaczem. Już po dwóch dniach podpisano umowę z Wojciechem Łobodziński, który z klubem związany jest od dawna i ostatnio prowadził w III lidze zespół rezerw.

– Jestem szczęśliwy, dumny, ale i ogromnie zobowiązany, bo wiem jakie są oczekiwania i wymagania w klubie i ze strony kibiców Miedzi. Ja też mam swoje ambicje. Zdaję sobie sprawę, że bardzo duże wyzwanie przede mną, ale nie boję się go, bo wiele lat przygotowywałem się do tego momentu i on właśnie nadszedł. Może troszkę szybciej niż przypuszczałem, ale to nie zmienia faktu, że czuję się gotowy podjąć to wyzwanie. Jestem z Miedzią związany już prawie 10 lat, czuję się tu jak w domu, to dla mnie znacznie więcej niż tylko miejsce pracy. Dlatego zrobię wszystko, byśmy wszyscy mogli być z Miedzi dumni – powiedział stronie klubowej nowy trener legniczan.

Łobodziński to były piłkarz, który grał na pozycji prawego pomocnika. Jako zawodnik związany był m.in. z Zagłębiem Lubin, Wisłą Kraków oraz właśnie Miedzią. W reprezentacji Polski zagrał 23 mecze i strzelił dwa gole. Był uczestnikiem turnieju finałowego Euro 2008.


Fot. miedzlegnica.eu