Przebudowa rozpoczęta

Asystentem Radosława Belli w Miedzi Legnica został 33-letni Maciej Patyk.


Do sztabu szkoleniowego spadkowicza z ekstraklasy, Miedzi Legnica, dołączył 33-letni Maciej Patyk, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera Radosława Belli. Traf chciał, że angaż w drużynie znad Kaczawy otrzymał w dniu swoich urodzin (31 maja). Nowy członek sztabu „Miedzianki” jest posiadaczem licencji UEFA A oraz UEFA Elite Youth A.

„Prawa ręka”

Maciej Patyk pracę szkoleniową zaczynał w Jagiellonii Białystok. Najpierw (od 1 października 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku) był analitykiem materiałów video w sztabie Ireneusza Mamrota, którą łączył z pracą trenera młodzieżówki Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Potem trafił do Olimpii Grudziądz, gdzie współpracował w randze asystenta z trenerami Jackiem Trzeciakiem (22 mecze), Mariuszem Pawlakiem (6 meczów), Selimem Benachourem (5 meczów) i Robertem Wójcikiem (1 mecz).

Piętnastego sierpnia 2020 roku rozpoczął kolejny rozdział pracy w Jagiellonii, gdzie był asystentem Wojciecha Kobeszko w rezerwach klubu z Białegostoku. Od 7 czerwca 2021 roku do 5 września 2022 roku piastował funkcję asystenta w pierwszym zespole „Jagi”. Pomagał w pracy Ireneuszowi Mamrotowi (20 meczów), Piotrowi Nowakowi (15 meczów) i Maciejowi Stolarczykowi (9 meczów). Od 21 września 2022 roku do 21 marca bieżącego roku był „prawą ręką” trenera Marcina Kaczmarka w gdańskiej Lechii. Ten duet prowadził biało-zielonych w 18. potyczkach w PKO BP Ekstraklasie.

Gorący towar

Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie skala zmian w kadrze Miedzi Legnica, ale kilku piłkarzy na pewno rozstanie się z dotychczasowym pracodawcą.

Do przeprowadzki do Rakowa Częstochowa przygotowuje się 27-letni pomocnik, Maxime Dominguez. Szwajcar, legitymujący się również hiszpańskim paszportem w minionym sezonie zagrał w 29 meczach PKO BP Ekstraklasy, w których strzelił jednego gola.


Czytaj także:


Tropem Domingueza może podążyć 18-letni Dawid Drachal. Piłkarz był odkryciem w rundzie wiosennej, chociaż jego kontrakt w Legnicy obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Wychowanek Broni Radom wystąpił w 16. spotkaniach w ekstraklasie, w których strzelił jednego gola (z Cracovią). Według nieoficjalnych doniesień negocjacje pomiędzy zainteresowanymi klubami są już na ostatniej prostej. Klub znad Kaczawy gotów jest „pozbyć się” swojego zawodnika na zasadzie transferu definitywnego za kilkaset tysięcy euro (mówi się o 500-600 tysiącach europejskiej waluty). Nie trzeba chyba dodawać, że umowa przewiduje bonusy, co jest zrozumiałe w przypadku sprzedaży młodych, rozwojowych zawodników.

Na angaż w ekstraklasie może chyba liczyć inny piłkarz, którego kontrakt wygasa 30 czerwca br. Tym delikwentem jest 26-letni pomocnik Víctor Moya Martínez, bardziej znany jako Chuca. W minionym sezonie zagrał w 30 spotkaniach w ekstraklasie, w których sześć razy wpisał się na listę zdobywców bramek.

Na tych nazwiskach na pewno nie kończy się lista potencjalnych ubytków, ale na konkrety trzeba jeszcze poczekać.


Na zdjęciu: Maciej Patyk dołączył do sztabu szkoleniowego „Miedzianki”.

Fot. twitter miedzi


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.