Miedź Legnica. Niewygodny przeciwnik

 

Wynik ustalono do przerwy, pierwszego gola dla opolan zdobył Arkadiusz Piech po akcji Krzysztofa Janusa i Ukraińca Witalija Fiedotowa, druga bramka padła po kapitalnym uderzeniu z dystansu Patryka Janasika. W Odrze sprawdzany był niespełna 29-letni (urodzony 16 lipca 1991 roku) pomocnik Witalij Fiedotow, który przez ostatnie pół roku pozostawał bez klubu, a wcześniej występował w rosyjskich klubach Awangard Kursk, SKA Chabarowsk, Arsenał Tuła, czy łotewska FC Ryga. Ponadto trener Dietmar Brehmer sprawdzał juniora, Michała Jadeszkę.

W zespole Miedzi zabrakło Krzysztofa Danielewicza, Hiszpana Marquitosa oraz niedawno pozyskanego z Lechii Gdańsk obrońcy Adama Chrzanowskiego. – Za nami jeden z cięższych tygodni jeśli chodzi o pracę fizyczną, więc brakowało dynamiki i czucia piłki – powiedział trener Miedzi, Dominik Nowak.

– Mimo przegranej były fragmenty, które bardzo mnie cieszą. W sparingu położyliśmy nacisk na współpracę na boisku, ustawianie się współdziałanie jako zespół. W kolejnych tygodniach będziemy schodzić z obciążeń i bardziej koncentrować się na pracy nad dynamiką i elementami, które patrząc na sparing z Odrą musimy poprawiać.

W najbliższy piątek, 7 lutego, legniczanie rozegrają sparing z Chrobrym Głogów, zaś w niedzielę udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

 

Odra Opole – Miedź Legnica 2:0 (1:0)

1:0 – Piech, 28 min, 2:0 – Janasik, 56 min,

ODRA (I połowa): Kuchta (75. Sapielak) – Janasik (60. Winiarczyk), Słaby (90. Jadaszko), Kostrzycki, Wróblewski – Trojak (75. Pudlik), Bonecki (54. Wróbel) – Janus (75. Wnuk), Fedotov (52. Timmermans), Błanik (60. Czernysz) – Piech. W II połowie grali także Mikinicz i Skrzypczak. Trener Dietmar BREHMER.

MIEDŹ (I połowa): Załuska – Zieliński, Musa, Mijuszković, Pikk – Santana, Szoljić – Śliwa (30. Makuch), Roman, Łukowski – Szabala. II połowa: Hewelt – G. Bartczak, Byrtek, Mijuszković, Warcholak – Purzycki, Zatwarnicki – Ojamaa, Kort, Heredia – Makuch (60. Adamski). Trener Dominik NOWAK.
[Żółte kartki:] Słaby, Mikinicz.