Miedź Legnica. Obiecująca przymiarka

Miedź Legnica wygrała ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

W swoim ostatnim sparingu rozegranym tego lata piłkarze Miedzi Legnica odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując 2:0 Chrobrego Głogów. We wcześniejszych grach kontrolnych podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego zremisowali 1:1 z Zagłębiem Lubin oraz ponieśli dwie porażki – przegrali 0:1 z II-ligowym KKS-em 1925 Kalisz oraz 0:4 z Lechem Poznań.

Mecz z Chrobrym od początku układał się po myśli „Miedzianki”. Już w pierwszej minucie, po podaniu Krzysztofa Drzazgi, Patryk Makuch groźnie uderzył na bramkę gości, lecz Rafał Leszczyński odbił piłkę, zaś dobitka Macieja Śliwy była niecelna.

Chrobry odpowiedział soczystym, ale niecelnym strzałem Mateusza Machaja z rzutu wolnego (19 min), a potem ponownie Leszczyński zapobiegł utracie gola, broniąc strzał Juricha Caroliny (27 min).

Po przerwie szturm legniczan trwał nadal. W 54 minucie po strzale Śliwy futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Chrobrego, ale potem jego koledzy mieli lepiej nastawiony celownik. W 62 minucie po znakomitym dośrodkowaniu Mehdiego Drzazga umieścił piłkę pod poprzeczką bramki rywali. Siedem minut później Marcin Garuch z najbliższej odległości zdobył drugiego gola dla zespołu znad Kaczawy.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 2:0 (0:0)

1:0 – Drzazga, 62 min, 2:0 – Garuch, 69 min

MIEDŹ: Lenarcik – Mijuszković, Matuszek, Aurtenetxe – Garuch, Dominguez, Mehdi Lehaire, Carolina – Śliwa, Drzazga, Makuch. Ponadto grali (w II połowie): Abramowicz – Pojasek, Hoogenhout, Balcewicz, Tupaj – Stróżyński, Bahaid, Tront, Bruno Garcia, Kaczmarek – Bednarski. Trener Wojciech ŁOBODZIŃSKI.

CHROBRY: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Praznovsky, Bougaidis, Banasiak – Bochnak, Cywka, R. Mandrysz, M. Machaj, Dziąbek – Lebedyński. Zagrali także: Dybowski, Kolenc, Michalec, Ziemann, van der Heijden, Michalczyk, Piła, Toshi. Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

Wyniki pozostałych sparingów:

GKS Katowice – LKS Goczałkowice 3:0 (1:0)
Szymczak (24), Sanocki (68, 77)

Widzew Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)
Danielak (15), Guzdek (88)

Radomiak Radom – GKS Bełchatów 2:1 (2:1)
Maurides (4), Sokół (37) – Sołtysiński (25).

Stomil Olsztyn – Sokół Ostróda 2:0 (2:0)
Straus (4, 30)

Skra Częstochowa – Górnik II Zabrze 4:0 (1:0)
Holik (7), Niedbała (58), D. Wojtyra (71), Kwietniewski (90)

Odra Opole – Stal Brzeg 0:1 (0:0)
Dychus (72)

Na zdjęciu: Marcin Garuch (z lewej) przypieczętował zwycięstwo Miedzi w sparingu z Chrobrym Głogów.