Miedź Legnica. Odsiecz z Legii

W tym tygodniu nowym zawodnikiem „Miedzianki” został niespełna 21-letni pomocnik Kacper Kostorz, wypożyczony do końca bieżącego sezonu z Legii Warszawa. Wychowanek klubu Mieszko Piast Cieszyn mimo młodego wieku ma w swoim CV występy w kilku drużynach – Pasjonacie Dankowice, Podbeskidziu Bielsko-Biała, czeskim zespole MFK Karvina i Górniku Zabrze, Najdłużej był związany z Podbeskidziem (55 meczów na zapleczu ekstraklasy, dwie zdobyte bramki), z którego trafił na Łazienkowską latem ubiegłego roku. W Legii nie miał zbyt wiele okazji do wykazania się. W III-ligowych rezerwach rozegrał 5 spotkań, strzelając w nich trzy gole (z Pelikanem Łowicz, Concordią Elbląg i RKS-em Radomsko).

Na boiskach ekstraklasy pojawił się trzykrotnie, ale przebywał na placu gry krótko, bo w sumie zaledwie 40 minut.

– Wypożyczenie z Legii i powrót do pierwszej ligi są dla mnie dużym wyzwaniem – powiedział najnowszy nabytek drużyny z Legnicy.

– To duża szansa, żeby więcej grać, oraz pokazać się z dobrej strony, ale zarazem zbierać kolejne cenne doświadczenia.

„Miedzianka” ponadto do rozgrywek I ligi zgłosiła niespełna 19-letniego napastnika Rafała Adamskiego. Wychowanek Zielonych Łagiewniki w rundzie jesiennej zagrał w czterech meczach trzecioligowych rezerw Miedzi, ale nie strzelił w nich ani jednego gola.

Trener legniczan Dominik Nowak podsumował zimowe przygotowania swojej drużyny do rundy wiosennej.

– Zespół wykonał w tym okresie ogrom pracy – powiedział 48-letni szkoleniowiec.

– Pracowaliśmy nad wieloma aspektami, a pod koniec zgrupowania połączyliśmy to wszystko w całość. W ciężkich sparingach zespół nabierał charakteru. U zawodników było jeszcze zauważalne zmęczenie fizyczne, ale na przykład z bardzo wymagającym rywalem z Ukrainy graliśmy przez 90 minut bez zmian w składzie, natomiast rywal po przerwie wstawił całą świeżą jedenastkę. Mimo to nasi zawodnicy wytrzymali pod względem fizycznym do końca spotkania na wysokim poziomie, co mnie bardzo cieszy. Ostatni mecz w Turcji był sprawdzianem dla naszej młodzieży, wspartej kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Te spotkania dały nam odpowiedzi na kilka ważnych pytań, ale przede wszystkim przybliżyły do wyboru jedenastki na pierwszy mecz o punkty z Zagłębiem Sosnowiec. Jest grupa zawodników, którzy toczą bardzo zaciętą i wyrównaną rywalizację o miejsce w składzie, co na pewno wyjdzie drużynie na plus. Ciężko pracujemy, by kibice zobaczyli Miedź, z której gry będą zadowoleni. Znamy nasz cel i zrobimy wszystko, by go osiągnąć. Drużyna bardzo liczy na wsparcie trybun.

Na zdjęciu: Kacper Kostorz (z lewej) ma pomóc Miedzi w wywalczeniu awansu do ekstraklasy.