Miedź Legnica. Pod pełną parą

Nowy szkoleniowiec Miedzi Legnica Wojciech Łobodziński skompletował swój sztab.


Piłkarze „Miedzianki” przygotowania do sezonu ligowego 2021/2022 rozpoczęli we wtorek, 29 czerwca. Na pierwszym treningu nowy trener Wojciech Łobodziński miał do dyspozycji 21 zawodników. W tym gronie byli między innymi Szymon Stróżyński, Hamza Bahaid i Bruno Garcia Marcate, którzy rundę wiosenną spędzili w drugim zespole Miedzi, który prowadził… trener Łobodziński. Nowymi twarzami w drużynie z Legnicą są 18-letni obrońca Filip Balcewicz (poprzednio Pogoń Szczecin) i o pięć lat starszy Jurich Carolina, który przez ostatnie półtora roku był zawodnikiem Stomilu Olsztyn. Rozegrał w I lidze 40 meczów, w których strzelił jednego gola.

– Rozpoczęliśmy od odprawy – powiedział trener Wojciech Łobodziński.

– Omówiliśmy pierwsze zagadnienia taktyczne, ale przede wszystkim poświęciliśmy czas na zagadnienia organizacyjne. Zrobiliśmy przegląd kadr, wprowadzając nowych zawodników. Ustaliliśmy też plan na najbliższe dwa tygodnie, bo to jest najważniejsze, by zawodnicy wiedzieli jak i nad czym będziemy pracować.

W czwartek piłkarze Miedzi mieli badania wydolnościowe pod okiem dr Bartosza Ochmanna z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

– W pierwszych dniach nie zwiększyliśmy obciążeń treningowych, by badania były wiarygodne – wyjaśnił trener Łobodziński.

– Po badaniach ruszymy pełną parą.

W okresie przygotowawczym sztab szkoleniowy zielono-niebiesko-czerwonych zaplanował cztery mecze kontrolne. Sparingpartnerami drużyny znad Kaczawy będą: Zagłębie Lubin (7 lipca), KKS 1925 Kalisz (10 lipca), Lech Poznań (17 lipca) i Odra Opole (23 lipca). Od 13 do 17 lipca Miedź będzie przebywała na zgrupowaniu w Szamotułach.

Jak już informowaliśmy wcześniej, asystentem Wojciecha Lobodzińskiego został niespełna 34-letni Radosław Bella, natomiast funkcję drugiego asystenta powierzono niespełna 31-letniemu Mateuszowi Sionkowskiemu, który przez ostatnie cztery lata był związany ze Ślęzą Wrocław. Nowy współpracownik trenera Łobodzińskiego ma licencję trenerską UEFA B, w sztabie szkoleniowym „Miedzianki” będzie wspomagał pierwszego trenera w przygotowaniu motorycznym oraz treningu indywidualnym.

– Nie ukrywam, że przyjście do Miedzi jest dla mnie dużym wyzwaniem – przyznał Mateusz Sionkowski.

– Ale traktuję to również jako docenienie mojej dotychczasowej pracy. Myślę, że jestem w stanie pomóc trenerowi Łobodzińskiemu w pracy z zespołem.W ten sposób sztab trenerski legniczan na sezon 2021/2022 został zakończony. Trenerem bramkarzy pozostał Aleksander Ptak, fizjoterapeutami są nadal Mateusz Kula i Maciej Kuczyński, lekarzem Wojciech Kowalik, dietetykiem dr inż. Anna Książek, a kierownikiem drużyny Tomasz Kodzis.

Kontrakt z „Miedzianką” o rok przedłużył niespełna 33-letni pomocnik Marcin Garuch. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Grę dla zielono-niebiesko-czerwonych piłkarz łączy z pracą trenera koordynatora w Akademii Piłkarskiej Miedzi. Natomiast propozycji przedłużenia kontraktu w Legnicy nie przyjął 31-letni obrońca Paweł Zieliński.


Na zdjęciu: Trener Miedzi Wojciech Łobodziński od piątku „weźmie do galopu” swoich podopiecznych.

Fot. miedzlegnica.eu