Miedź Legnica. Pod szczególnym nadzorem

Podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Miedzi Legnica zmierzą się z drużynami z Czech, Azerbejdżanu i Serbii.


Od 17 grudnia br. piłkarze Miedzi Legnica przebywają na urlopie świąteczno-noworocznym, który potrwa do 3 stycznia przyszłego roku włącznie. Czwartego stycznia wszyscy zawodnicy drużyny znad Kaczawy staną przed obliczem trenera Grzegorz Mokrego, by rozpocząć pierwsze zajęcia. Nie oznacza to jednak, że w trakcie urlopu piłkarze zielono-niebiesko-czerwonych mają przysłowiową labę. Sztab szkoleniowy beniaminka PKO BP Ekstraklasy zadbał o to, by nie leniuchowali. Mają do wykonania dużą pracę fizyczną. To połączenie treningów biegowych, różnego rodzaju interwałów, jak i pracy w siłowni. Nad wszystkim kontrolę sprawuje trener przygotowania motorycznego „Miedzianki”, Mateusz Sionkowski. Zawodnicy muszą się z nim regularnie kontaktować, wysyłając zapisy swoich treningów.

Unikać zbędnego ryzyka

Pełny „monitoring” pracy zawodników Miedzi zagwarantowała firma „Barin Sports”, która jest producentem nowoczesnych systemów GPS dla sportowców. – Dzięki systemowi od firmy „Barin Sports” mamy możliwość między innymi śledzenia statystyk dotyczących odległości przebieganych przez zawodników, intensywności i prędkości przez nich osiąganych – zaznaczył na wstępie Mateusz Sionkowski. – Te dane mają znaczenie w naszej pracy. Okres przygotowawczy jest zazwyczaj dobrym czasem na wzmożoną pracę nad przygotowaniem motorycznym. Szczególnie ten zimowy, który ze względu na mistrzostwa świata w Katarze jest dość specyficzny i wydłużony. W tym okresie przygotowawczym nakładamy na zawodników duże obciążenia, które powinny być odpowiednio monitorowane. Po to, aby uniknąć niedotrenowania lub przetrenowania, będących przyczyną wielu kontuzji i przeciążeń.

Tylko z elitą

Od 9 do 19 stycznia podopieczni trenera Grzegorza Mokrego będą przebywali na zgrupowaniu w Turcji. Dosyć długo „dopinano” sparingpartnerów, ale znamy już wszystkich przeciwników legniczan w grach kontrolnych. Zielono-niebiesko-czerwoni zmierzą się z przedstawicielami najwyższych klas rozgrywkowych Czech, Azerbejdżanu oraz Serbii. Oto szczegóły:

12 stycznia (czwartek) – FC Hradec Kralove (Czechy),

15 stycznia (niedziela) – Neftczi Baku PFC (Azerbejdżan),

18 stycznia (środa) – FK Mladost Lucani (Serbia).

Karnety czekają

W tej chwili w Legnicy trwa przedsprzedaż karnetów na mecze Miedzi w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 PKO Bank Polski Ekstraklasy. W pierwszej fazie sprzedaży sprzedano grubo ponad tysiąc stałych wejściówek. Od wtorku, 28 grudnia, sprzedaż będzie otwarta dla wszystkich, zarówno w Strefie Miedzi, jak i w serwisie bilety.miedzlegnica.eu.


Na zdjęciu: Trenerzy Grzegorz Mokry (z prawej) i Radosław Bella przygotowali piłkarzom Miedzi Legnica dużo „atrakcji”.

Fot. miedzlegnica.eu