Miedź Legnica. Rezerwowy z Pogoni

Pierwszym nowym nabytkiem beniaminka ekstraklasy z Legnicy jest obrońca Hubert Matynia.


Beniaminek ekstraklasy z Legnicy właśnie zakontraktował pierwszego nowego zawodnika. Nową twarzą w zespole trenera Wojciecha Łobodzińskiego został 26-letni obrońca Hubert Matynia, który podpisał z „Miedzianką” dwuletni kontrakt. Znany jest głównie z występów w Pogoni Szczecin, w której w ekstraklasie rozegrał 120 meczów w ciągu ośmiu lat i strzelił w tym czasie dwa gole dla „portowców”.

Nowy nabytek drużyny znad Kaczawy może występować zarówno na lewej obronie, jak i lewym wahadle. Pochodzący z Wrześni zawodnik przez całą dotychczasową karierę seniorską był związany z Pogonią Szczecin, z którą w obecnym sezonie wywalczył brązowy medal PKO BP Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym debiutował w barwach „Dumy Pomorza” w sezonie 2014/2015. Ciekawostką jest fakt, w sezonie 2018/2019 wystąpił w obu meczach Pogoni z Miedzią. Na inaugurację sezonu Miedź wygrała 1:0 z „portowcami” w Legnicy (gola na wagę zwycięstwa strzelił Fin Petteri Forsell), natomiast w Szczecinie górą byli gospodarze, którzy pokonali „Miedziankę” 2:0. Golkipera gości Antona Kanibołockiego dwukrotnie zmusił do kapitulacji Hiszpan Iker Guarrotxena Vallejo. Bardzo dobre występy w rozgrywkach ligowych sprawiły, że jesienią 2018 roku Hubert Matynia został powołany do pierwszej reprezentacji Polski na mecz z Portugalią w Lidze Narodów i spotkanie towarzyskie z Czechami. Nie doczekał się jednak debiutu w zespole biało-czerwonych.

W zakończonym sezonie wychowanek Salosu Szczecin wystąpił tylko w 3 meczach PKO BP Ekstraklasy (z Zagłębiem Lubin, Wartą Poznań i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza) i 8 spotkaniach 3-ligowych rezerw „portowców”. Warto jednak dodać, że przez część sezonu zawodnik zmagał się z problemami zdrowotnymi, które na szczęście są już za nim. W Legnicy pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Miedzią dwuletni kontrakt.

– To zawodnik o profilu, jakiego szukaliśmy – powiedział trener Miedzi Wojciech Łobodziński.

– Zdecydowanie podniesie nam poziom rywalizacji w zespole.


Na zdjęciu: Hubert Matynia wydaje się być zadowolony z przeprowadzki do Miedzi Legnica.
Fot. miedzlegnica.eu