Miedź Legnica znowu zagrała „na zero”

Trzecia wygrana „Miedzianki” w zimowych sparingach.

We wcześniejszych spotkaniach sparingowych Miedź Legnica odniosła dwa zwycięstwa i zadowoliła się remisem (4:4) ze Ślęzą Wrocław. Dzisiaj odniosła trzecie zwycięstwo i po raz trzeci bramkarze drużyny z Legnicy zachowali czyste konto. Wcześniej udało im się to w potyczkach z MKS-em Kluczbork (7:0) i Górnikiem Polkowice (2:0).

Piątkowy sparing z „Miedzianką” w pewnym sensie był szczególny dla szkoleniowca Chrobrego, Ivan Djurdjevicia, który dzisiaj obchodzi 44. urodziny. W składzie zespołu z Głogowa po raz pierwszy pojawił się

młodzieżowy reprezentant Polski, Nikodem Niski. Prawy obrońca będzie grał w rundzie wiosennej w Chrobrym na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa.

Początkowo gra toczyła się głównie w środku boiska, a jedyny gol w tym spotkaniu padł w 26 minucie. Wtedy napastnik Miedzi Michał Bednarski minął bramkarza Chrobrego Adama Makuchowskiego, po czym wyłożył piłkę jak na tacy Krzysztofowie Drzazdze, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. W 76 minucie drużyna z Głogowa zdobyła wyrównującego gola, lecz arbiter nie uznał tego trafienia ze względu na spalonego piłkarza Chrobrego.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

1:0 – Drzazga, 26 min,

MIEDŹ: Grobelny (46. Lenarcik) – Tupaj (60. Zieliński), Biernat (60. Hoogenhout), Pleśnierowicz (60. Mijuszković), Azikiewicz (60. Pinillos) – Matuszek (46. Purzycki), Garuch (60. Tront) – Lehaire (60. Kwolek), Śliwa (30. Kaczmarek, 60. Makuch), Drzazga (60. Bruno Marcate) – Bednarski (46. Śliwa, 60. Zapolnik). Trener Jarosław SKROBACZ.

CHROBRY: Makuchowski (46. Bieszczad) – Ilków-Gołąb (46. Niski), Michalec (62. Bougaidis), Juraszek, Stolc – Cywka (60. Michalczyk), Kolenc (46. Dziąbek) – Ziemann (46. Bryła), M. Machaj (46. R. Mandrysz), Banaszewski (60. Piotrowski) – Lebedyński (60. Kowalczyk). Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

Żółte kartki: Kaczmarek – Ziemann.

Na zdjęciu: W 26 minucie Krzysztof Drzazga był szybszy od obrońców Chrobrego i pokonał bramkarza rywali.