Miedź Legnica. Zróżnicowani sparingpartnerzy

Na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Miedzi Legnica zmierzą się z zespołami z Bułgarii i Ukrainy.


W dniach 1-12 lutego lider Fortuna 1 Ligi będzie przebywał na zgrupowaniu w Turcji. W trakcie pobytu na Riwierze Tureckiej piłkarze Miedzi rozegrają cztery mecze kontrolne, ich rywalami będą między innymi zespoły bułgarskiej i ukraińskiej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Bazą wypadową drużyny znad Kaczawy będzie kompleks Goldcity w Kizilagac, w rejonie Alanyi. Zielono-niebiesko-czerwoni będą tam pracować w komfortowych warunkach, mając do dyspozycji stojącą na najwyższym poziomie infrastrukturę treningową oraz boiska o bardzo dobrej, naturalnej nawierzchni. Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego w trakcie zgrupowania rozegrają cztery spotkania z wymagającymi rywalami.

W pierwszym tygodniu pobytu na obozie legniczanie zagrają z zespołami bułgarskiej elity. 4 lutego „Miedzianka” zmierzy się ze Slavią Sofia, następnego dnia jej przeciwnikiem będzie CSKA 1948 Sofia. W kolejnym tygodniu podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego będą zmagać się z zespołami z Ukrainy. 9 lutego przeciwnikiem Miedzi będzie walczący o awans na zaplecze elity naszych wschodnich sąsiadów FK Livyj Bereh Kijów.

Natomiast 10 lutego rywalem legniczan będzie FK Inhulets Petrowe, z którym związany jest były gracz Miedzi, Mladen Bartulović. – Myślę, że bułgarskie drużyny będą dla nas wymagającymi rywalami – stwierdził trener legniczan, Wojciech Łobodziński.

– Same ich nazwy, które są rozpoznawalne także w naszym kraju, na to wskazują. O to nam chodziło, by zmierzyć się z silnymi przeciwnikami. Poza tym chcieliśmy rozegrać dwa podwójne sparingi, by zawodnicy już w trakcie obozu mogli zagrać po 90 minut. Każdy dostanie więc swoją szansę. Taka odskocznia, w postaci gry z innymi rywalami niż w kraju, jest bardzo korzystna.

Będziemy mogli wypróbować różne warianty gry. Grając z drużynami z najwyższych lig zagranicznych być może będziemy mogli więcej popracować nad defensywą, a z ukraińskim rywalem z niższej klasy rozgrywkowej trochę więcej nad ofensywą. Taka różnorodność sparingów jest dla nas dobra.

W tym tygodniu Miedź za porozumieniem stron rozwiązała kontrakty z dwoma pomocnikami – Holendrem Byronem Burgeringiem i Brazylijczykiem Viniciusem Venerandą. Burgering nie wystąpił w żadnym spotkaniu w I lidze, „produkował się” w rezerwach, dla których w 18. meczach w III lidze zdobył 8 bramek. Vinicius również nie zagrał ani razu w Fortuna 1 Lidze, zaś w III lidze rozegrał 12 spotkań i cztery razy wpisał się na listę zdobywców gola.

Do kadry pierwszego zespołu Miedzi został włączony niespełna 22-letni bramkarz, Rudolfs Soloha. Jesienią Łotysz wystąpił w 8. meczach w III lidze.

Sparingpartnerzy Miedzi

  • Górnik Polkowice (15.01)
  • Chrobry Głogów (22.01)
  • Lech Poznań (29.01)
  • PFC Slavia Sofia (4.02)
  • CSKA 1948 Sofia (5.02)
  • FK Livyj Bereh Kijów (9.02)
  • FK Inhulets Petrowe (10.02)
  • KTS Weszło (18.02)
  • KKS 1925 Kalisz (19.02)

Na zdjęciu: Na razie piłkarzom Miedzi humory dopisują…

Fot. miedzlegnica.eu