Miedź nie dała się Piastowi. Remis w Legnicy

Obaj trenerzy z powodu kontuzji nie mogli skorzystać ze wszystkich piłkarzy, ale większe straty były po stronie Miedzi. W Piaście nie mógł zagrać Joel Valencia, a w ekipie gospodarzy brakowało Rafała Augustyniaka, Omara Santany i Marquitosa. Jakby tego było mało po 20 minutach z powodu urazu musiał zejść z boiska Paweł Zieliński. Wtedy było już 1:1.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy w kilku pierwszych minutach zdążyli wywalczyć dwa rzuty rożne i rzut wolny, po których w polu karnym beniaminka było groźnie. Legniczanie w tym czasie zupełnie nie radzili sobie z pressingiem rywali i ograniczali się do wstrzeliwania piłki na połowę przyjezdnych. Po jednym z takich wykopnięć Aleksandar Sedlar tak zagrał głową do Jakuba Czerwińskiego, że piłkę przejął Mateusz Szczepaniak i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Jakubowi Szmatule.

Po stracie gola przez kilka chwil piłkarze Piasta sprawiali wrażenie zagubionych, ale po kilku minutach ruszyli na „Miedziankę”. Przyjezdni prowadzili grę, byli agresywniejsi i częściej gościli na połowie rywali, którzy zagęszczali pole i szukali szans w kontratakach.

Groźniejsi byli w swoich poczynaniach podopieczni trenera Waldemara Fornalika i po niespełna kwadransie doprowadzili do remisu. Z lewej strony dośrodkował Gerard Badia i Michal Papadopulos przy biernej postawie defensorów Miedzi strzałem głową pokonał Łukasz Sapelę.

Po golu obraz gry niewiele się zmienił. Miedź niby próbowała zaatakować śmielej, ale nie radziła sobie w środkowej strefie, gdzie panowali przyjezdni. Dzięki pressingowi Piast szybko przejmował piłkę i starał się skrzydłami przedostać w pobliże pola karnego legniczan. Po jednej z takich akcji do siatki powinien trafić Mateusz Mak, ale jego strzał z kilku metrów zdołał obronić Sapela.

Gliwiczanie nacierali i dopięli swego, w czym duży udział miał bramkarz Miedzi. Po dośrodkowaniu z lewej strony Sapela, który od początku meczu spisywał się niepewnie, wyskoczył do piłki, ale jej nie sięgną, a ta odbiła się od Artura Pikka i wpadła do siatki.

Do końca pierwszej połowy pozostawało kilka minut i wydawało się, że już nic się nie wydarzy. Miedź zdołała jeszcze jednak przeprowadzić dwa ataki i po drugim doprowadziła do remisu. Henrik Ojamaa zagrał prostopadle w pole karne i piłka tak się poodbijała, że trafiła do Fabiana Piaseckiego, który mocnym strzałem doprowadził do remisu.

Pierwszy kwadrans po przerwie należał do gliwiczan, którzy w tym okresie dwa razy poważnie zagrozili bramce gospodarzy. Najpierw głową strzelał Jorge Felix i Sapela zdołał z linii wybić piłkę. Kilka chwil później, po rzucie rożnym, również głową uderzył Papadopulos, ale trafił w bramkarza Miedzi.

Później gra się wyrównała, a nawet momentami stroną przeważającą byli legniczanie. Obu ekipom brakowało jednak precyzji w rozgrywaniu akcji i obie też ekipy były już bezbłędne w defensywie.

Im było bliżej końca spotkania, tym coraz mniej się działo w środku pola i akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Kilka razy w polu karnym Piasta mocno się zakotłowało, ale to przyjezdni mieli w ostatnich minutach piłkę meczową. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki doszedł najszybciej Tomasz Jodłowiec, ale jego strzał głową był bardzo niecelny.

 

 

Miedź Legnica – Piast Gliwice 2:2 (2:2)

 1:0 – Szczepaniak, 5 min, 1:1 – Papadopulos (głową) 18 min, 1:2 – Pikk (samobójcza) 41 min, 2:2 – Piasecki, 45+1 min

Miedź: Sapela – Zieliński (20. Bartczak), Bozic, Osyra, Pikk – Ojamaa (60. Łobodziński), Fernandez, Cruz, Szczepaniak (79. Camara), Piasecki – Petteri Forsell. Trener Dominik Nowak.

Piast: Szmatuła – Pietrowski (90+4. Konczkowski), Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Mak (68. Jagiełło), Dziczek, Jodłowiec, Felix (79. Hateley), Badia – Papadopulos. Trener Waldemar Fornalik.

Sędzia Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 5 223. Żółte kartki – Fran Cruz – Patryk Dziczek, Mikkel Kirkeskov.