„Miedziowa” młodzież ma chrapkę na awans?

Od 4 września, bo tego dnia Zagłębie II przegrało na wyjeździe ze Ślęzą, rezerwy lubinian są niepokonane, a swoją serię przedłużyły w sobotę.

O tym, że „miedziowa” młodzież gra dojrzały futbol przekonali się bielszczanie, którzy zostali wypunktowani. W 28 min – po wrzutce Kacpra Zająca z rzutu rożnego – najlepiej na 5 metrze wyskoczył Mateusz Chmarek. Piłkę po jego strzale instynktownie odbił Jakub Szumera, a czyhającego na dobitkę Mateusza Kizymę niefortunnie uprzedził Seweryn Caputa. Obrońca Rekordu był bliski odkupienia winy, bo w 42 min znalazł się w polu karnym i uderzył z woleja, ale pewną interwencją popisał się Michał Matys.

Po przerwie przyjezdni nadal grali pomysłowo, składnie i skutecznie, czego dowodem były akcje z 59 i 65 minuty. Za pierwszym razem Zając uderzył bez przyjęcia z 12 m po zagraniu Dawida Hanca z lewego skrzydła, a następnie zapisał asystę; będąc w polu karnym dograł piłkę na 5 metr, a tam najsprytniejszy okazał się dynamicznie wbiegający Chmarek.

Wynik 3:0 nie oddawał wprawdzie obrazu gry, bo miejscowi też mieli okazje i zademonstrowali, że potrafią rozgrywać piłkę w środku pola, ale do 87 minuty nie znaleźli sposobu na… 15-letniego golkipera. Pokonał go dopiero Marek Sobik, który wolejem z 10 m trafił w „długi” róg, a w 4 min doliczonego czasu gry Tomasz Nowak uderzeniem nad murem pokazał trampkarzowi, że doświadczenie też jest cenne.

– Zabrakło czasu, żeby doprowadzić do wyrównania – powiedział trener Rekordu, Dariusz Mrózek. – Za łatwo traciliśmy bramki, a żeby je zdobyć, musieliśmy się namęczyć. Rywale okazali się po prostu skuteczniejsi i dlatego przegraliśmy. Gdyby ktoś przed sezonem mi powiedział mi, że jesienią zdobędziemy 34 punkty, brałbym ten „urobek” w ciemno, ale teraz – pamiętając trzy porażki na finiszu – czuję niedosyt.

Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie II Lubin 2:3 (0:1)

0:1 – Caputa, 28 min (samobójcza), 0:2 – Zając, 59 min, 0:3 – Chmarek, 65 min, 1:3 – Sobik, 87 min, 2:3 – Nowak, 90+4 min (wolny)

REKORD: Szumera – Żołna, Madzia, Pańkowski, Kareta, Caputa – Kowalczyk (87. Czaicki), Twarkowski (65. Waluś), Nowak, Wróblewski (56. Sobik) – Wróbel. Trener Dariusz MRÓZEK.

ZAGŁĘBIE II: Matys – Kolan, Sobczak, Posmyk, Bogacz – Masiak (73. Żyła), Kizyma, Zając, Hanc, Chmarek (84. Rogalski) – Adamski. Trener Jarosław KRZYŻANOWSKI.

Sędziował Bartosz Owsiany (Opole). Widzów 100.