Miło, przyjemnie i szósta wygrana biało-czerwonych!

Kolejne spotkanie Polska – Bułgaria w Lidze Narodów w Rimini momentami przypominało, traktując z przymrużenie oka, osiedlową grę na trzepaku.


Siła biało-czerwonych nie podlegała dyskusji i wszystko się skończyło na bezproblemowym zwycięstwem. Biało-czerwoni odnieśli 6 zwycięstwo i są na czele tabeli, ale w sobotę trudne spotkanie z Brayzlią.

Trener Vital Heynen przeciwko odmłodzonej reprezentacji Bułgarii desygnował kolejną konfigurację personalną. Za przyjęcie odpowiadali Wilfredo Leon i Bartosz Bednorz, zaś za atak Łukasz Kaczmarek. Natomiast „zasieki” mieli ustawiać młodzi zdolni środkowi Jakub Kochanowski – Norbert Huber. Tą kapelą dyrygował doświadczony Fabian Drzyzga i wszystko od początku układało się pomyślnie dla biało-czerwonych. W I secie na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy „tylko” 16:12, ale silna zagrywka sprawiła, że szybko zwiększyliśmy przewagę. Przy stanie 22:14 nikt nie miał żadnych wątpliwości kto wygra tę odsłonę.

Może tempo akcji nie było za wysokie, ale Bułgarzy nie zmuszali do większego wysiłku. Jednak gdy Drzyzga przyspieszył rozegranie wówczas Bułgarzy zaczęli się gubić. Nasi siatkarze w II partii szybko objęli prowadzenie 9:3, ale rywale wcale nie zamierzali rezygnować. Tylko dobre akcje, przeplatali prostymi błędami. A podopieczni trenera Heynena spokojnie wyprowadzali skuteczne akcje i powiększali przewagę. Tę grę kontynuowali w kolejnej odsłonie, i to była „podmiejska zabawa” w wykonaniu naszych siatkarzy. Równa gra, bez fajerwerków, ale niezwykle skuteczna doprowadziła do szybkie zakończenia zakończenia tej potyczki.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

POLSKA: Drzyzga (1), Leon (9), Kochanowski (8), Kaczmarek (12), Bednorz (14), Huber (11), Wojtaszek (libero) oraz Muzaj. Trener Vital HEYNEN.

BUŁGARIA: Seganow (1), Petrow (9), Kolew (1), Parapunow, Asparuchow (8), Karatew (2), W. Iwanow (libero) oraz Stankow, Kariagin (3), Pietrow, M. Iwanow (libero), S. Iwanow. Trener Silvano PRANDI.

Sędziowali: Luis Macias (Meksyk) i Nasr Shaaban (Egipt).

Przebieg meczu

I: 10:8, 15:12, 20:14, 25:19.
II: 10:4, 15:8, 20:11, 25:15.
III: 10:3, 15:6, 20:9, 25:12.

Bohater – Bartosz BEDNORZ.