Mirjana kibicuje mężowi

Po wygraniu grupy eliminacji mistrzostw świata Serbia nie zagrała już meczu z żadnym europejskim rywalem. Najpierw miała dwóch z Azji, potem dwóch z Afryki i na koniec dwóch z Ameryki Południowej. Widocznie Serbowie uznali, że jedyny europejski przeciwnik w grupie nie jest ich w stanie niczym zaskoczyć. Tak wynika z wypowiedzi ich piłkarzy przed meczem ze Szwajcarią.

– Znacznie łatwiej przygotować się do rywalizacji z europejskimi drużynami. Sztab przedstawił nam analizę gry Szwajcarów i wiemy o nich wszystko. To dobry zespół, ale ma też swoje słabości, które postaramy się wykorzystać. – stwierdził Duszan Tadić.

Serbowie mają trzy punkty zdobyte z Kostaryką, Helweci jedno „oczko”, za to zdobyli je z największym faworytem mistrzostw, Brazylią. Nie tylko „canarinhos” byli zaskoczeni wynikiem 1:1. Gola dla Szwajcarii zdobył Steven Zuber. W szwajcarskiej reprezentacji nie brakuje potomków imigrantów z Albanii i dawnej Jugosławii. Zuber jest rodowitym Szwajcarem, ale… ożenionym z Serbką Mirjaną Vasović, finalistką wyborów Miss Szwajcarii z 2014 roku. Ślub wzięli kilka lat temu w hotelu Baur, balowali do 4 nad ranem. Dwie godziny później nalot na hotel zrobiła policja, aresztując kilku prominentnych działaczy FIFA zamieszanych w aferę korupcyjną. – Niczego nie zauważyliśmy, tak mocno spaliśmy – opowiadała potem Mirjana.

Przed spotkaniem w Rostowie chodziła po mieście w koszulce z napisem „Żona Zubera”. I była najszczęśliwszym kibicem na trybunach, gdy mąż strzelił gola. – W pierwszej chwili to nawet do niego nie dotarło! Dopiero gratulacje kolegów mu uświadomiły, co zrobił. Przed kolejnym meczem moje serce jest nieco rozdarte. Jestem z pochodzenia Serbką, ale… kibicować będę mężowi – wyznała Mirjana.

 

Grupa E

KALININGRAD – PIĄTEK, 22.06., GODZ. 20.00

SERBIA – SZWAJCARIA

SERBIA (1-4-5-1)
1 Stojković – 6 Ivanovic, 15 Milenković, 3 Toszić, 11 Kolarov – 4 Milivojević, 21 Matić, 10 Tadić, 20 Milinkovic-Savić, 22 Ljajić – 9 Mitrović.
SZWAJCARIA (1-4-5-1)
1 Sommer – 2 Lichtsteiner, 22 Schaer, 5 Akanji, 13 Rodriguez – 11 Behrami, 10 Xhaka, 23 Shaqiri, 15 Dżemaili, 14 Zuber – 9 Seferović.
Sędzia – Felix Brych (Niemcy)

 

Henryk Górecki