Mistrz znaczony czerwienią

Henryk Górecki

Włosi przed tygodniem doczekali się bramek Cristiano Ronaldo, zapewnił Juventusowi sukces 2:1 z Sassuolo. Ostatnim akcentem meczu była czerwona kartka dla Douglasa Costy. Opluł Federico Di Francesco, ponadto dwukrotnie uderzył przeciwnika, co zarejestrowały kamery. Brazylijczyk został odsunięty od czterech meczów w Serie A.

Dwa karne Szczęsnego

Trzy dni później w meczu Ligi Mistrzów z Valencią była kolejna czerwona kartka dla Juventusu. Tym razem dla Cristiano Ronaldo, dla którego był to debiut w Lidze Mistrzów w nowym klubie. Po starciu z Jeisonem Murillo szarpnął go za włosy i… miał po zawodach. Kolejny mecz z Young Boys opuści, ale z takim rywalem Juventus i bez niego powinien sobie poradzić. Tak jak poradził sobie w zaistniałej sytuacji na stadionie Mestalla. Grając w „10” zdobył dwie bramki i żadnej nie stracił, o co postarał się Wojciech Szczęsny, broniąc w ostatniej minucie rzut karny. To nie udało mu się kilka miesięcy wcześniej w Madrycie, gdy także w doliczonym czasie gry z Realem musiał zastąpić w bramce ukaranego czerwoną kartką Gianluigiego Buffona, dla którego był to ostatni występ w LM w Juventusie. Wtedy Szczęsnego pokonał Cristiano Ronaldo, przekreślając nadzieje gości na dogrywkę.

Skorupski przeciw Romie

Valencia w lidze hiszpańskiej pozostaje bez zwycięstwa i nawet grając w liczebnej przewadze nie była w stanie zagrozić Juventusowi. Kolejny jego przeciwnik jest jeszcze słabszy. Frosinone ma na koncie jeden punkt, a obrona z Bartoszem Salamonem dopuściła do straty 10 goli. Trener Juventusu, Massimiliano Allegri, planuje kilka zmian w pierwszym składzie. W bramce Szczęsnego zastąpi Mattia Perin, będzie to debiut reprezentanta Włoch w Juventusie.

Do składu Napoli na mecz z Torino powraca Marek Hamszik. To ma być jedyna zmiana w porównaniu do meczu z Crveną Zvezdą. Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik zagrają od pierwszej minuty. Roma po 0:3 w Madrycie zagra z Bologną, której bramki broni wypożyczony z rzymskiego klubu Łukasz Skorupski.

„Capocannoniere” Piątek

Polacy strzelają bramki w każdej kolejce, zdobyli już 10. Na czele listy z 4 trafieniami jest Krzysztof Piątek, chociaż zagrał jeden mecz mniej. Spotkanie z Milanem zostało odwołane z powodu tragedii w Genui. Nie grał wtedy także drugi klub z tego miasta i Sampdoria w środę odrobiła zaległość, remisując z Fiorentiną 1:1. Francuz Gregoire Defrel, który dzieli pierwsze miejsce wśród ligowych strzelców z Piątkiem, dorobku nie powiększył.

W dwóch meczach zdobył po dwa gole, natomiast Piątek w każdym występie zalicza bramki. Zaczął od czterech trafień w Pucharze Włoch, potem strzelił gole Empoli, Sassuolo (dwa) i Bolognie. Jutro przed „capocannoniere” Piątkiem kolejne wyzwanie – mecz z Lazio w Rzymie i pojedynek z Ciro Immobile, królem strzelców sezonu 2017/18.

Program 5. kolejki

Piątek: Sassuolo – Empoli, sobota: Parma – Cagliari, Fiorentina – SPAL, Sampdoria – Inter, niedziela: Torino – Napoli, Bologna – Roma, Chievo – Udinese, Lazio – Genoa, Milan – Atalanta, Frosinone – Juventus.