Mistrzowska tyczka na Śląskim

O zwycięstwo powalczą m.in. halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski, srebrny medalista z Glasgow Piotr Lisek oraz znakomity Amerykanin, mistrz świata (2017) i brązowy medalista olimpijski (2016) Sam Kendricks.

Lista tyczkarzy, którzy przyjadą do Chorzowa prezentuje się imponująco. Na skoczni pojawi się aż trzech zawodników legitymujących się rekordem życiowym na poziomie 6 metrów: oprócz Amerykanina i Liska trzecim będzie Rosjanin Timur Morgunow, sensacyjny wicemistrz Europy z Berlina (2018). O klasie wszystkich, którzy wystartują w tej rywalizacji, świadczy fakt, że zdobyli oni blisko 20 medali wielkich międzynarodowych imprez.

– Rywalizacja z Samem zawsze jest emocjonująca. To świetny zawodnik, skoczył w karierze 6 metrów, a to miara elitarności w naszej konkurencji. Razem z Piotrkiem z pewnością będziemy chcieli sprawić kibicom satysfakcję i skakać jak najwyżej. Nasz pojedynek z Samem zapowiada się pasjonująco – przekonuje Paweł Wojciechowski, który obecnie przygotowuje się do sezonu w słonecznej Katalonii.

Bilety na Memoriał – w cenie 20 i 40 złotych (rodzinne) – dostępne są w serwisie ebilet.pl.

(t)

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze