Mistrzowskie pojedynki w Kotle Czarownic

Kolejne gwiazdy światowego formatu potwierdziły swój udział w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Jubileuszowa, 10. edycja mityngu, odbędzie się 14 września.

Organizująca mityng Fundacja Kamili Skolimowskiej przyzwyczaiła kibiców, że na starcie zawodów poświęconych pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej pojawiają się najlepsi lekkoatleci. Medalistów największych imprez nie zabraknie także w tym sezonie.
Już wcześniej swój udział potwierdzili mistrzowie świata: nowozelandzki kulomiot Tom Walsh, który będzie rywalizował z polskimi czempionami Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim, oraz skoczkini wzwyż Marija Łasickiene, która powalczy o zwycięstwo z będącą w coraz lepszej formie Kamilą Lićwinko.

Kolejnymi gwiazdami, które potwierdziły swój udział w Memoriale, są giganci rzutu dyskiem: dwukrotny wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski, którego rywalami będą aktualny mistrz świata i Europy Litwin Andrius Gudżius oraz mistrz olimpijski z Rio de Janeiro (2016) Niemiec Christoph Harting. Trenowany obecnie przez niegdysiejszego mistrza Gerda Kantera Małachowski przeżywa ostatnio drugą sportową młodość i po raz pierwszy na polskiej ziemi będzie chciał pokonać dyskoboli, którzy obecnie są w posiadaniu trzech najważniejszych tytułów.

Niemniej ciekawie będzie na bieżni, na której zaprezentują się m.in. Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Aktualni mistrzowie Europy w biegach na 800 m i 1500 m wystartują na Stadionie Śląskim na nietypowym dystansie 1000 metrów. Celem będzie m.in. rekord Polski – ten od trzech lat wynosi 2.14,30 i należy do Lewandowskiego. Polskim biegaczom szyki będzie chciał pokrzyżować Amerykanin Clayton Murphy, medalista olimpijski z Rio de Janeiro na 800 m.

Szybkością po raz kolejny będzie chciał za to zaimponować legendarny jamajski sprinter, rekordzista w liczbie biegów na 100 metrów poniżej 10 sekund Asafa Powell.

Wstęp na trybuny Śląskiego 14 września będzie bezpłatny. Początek mityngu o godzinie 16.00.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze