MKS Będzin bez punktów z Indykpolem

W ramach 16. kolejki PlusLigi siatkarze z Będzina grali z zespołem z Olsztyna, który notuje przeciętny sezon.

W pierwszym secie podopieczni Michała Mieszko Gogola zdominowali gospodarzy, wygrywając do 14. Drugi set był bardzo wyrównany. W końcówce, trwała niesamowicie ekscytująca bitwa, w której dopiero przy wyniku 38:36 szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście. To wyraźnie podłamało zawodników MKS-u i w trzeciej odsłonie meczu takich emocji już nie było. Indykpol kontrolował przebieg gry i wygrał cały mecz 3:0.

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 36:38, 19:25)

BĘDZIN: Tichaczek, Peszko, Ratajczak, Williams, Buchowski, Grzechnik, Potera (libero) oraz Kowalski, Fornal, Faryna, Gregorowicz, Langlois. Trener Gido VERMEULEN.

OLSZTYN: Woicki, Andringa, Pietraszko, Hadrava, Kapelus, Zniszczoł, Żurek (libero) oraz Kańczok, Warda. Trener Michał GOGOL.

Sędziowali Magdalena Niewiarowska (Ludwinowo Zegrzyńskie) i Szymon Pindra (Kielce). Widzów 500.

I: 3:10, 4:15, 12:20, 14:25.
II: 6:10, 11:15, 15:20, 24:25, 30:29, 34:35, 36:38.
III: 9:10, 11:15, 15:20, 19:25.