MKS Będzin. Brazylijczyk mile widziany

Trawa brazylijska ofensywa MKS-u. W ostatnim czasie wzmocnili go rozgrywający Thiago Veloso oraz przyjmujący Fabio Rodrigues.


Teraz klub poinformował o zatrudnieniu kolejnego gracza z Kraju Kawy. Został nim Jose Ademar Santana. 24-latek mierzy 198 cm i gra na pozycji przyjmującego. W nowych rozgrywkach miał występować w swoim dotychczasowym klubie SESC Rio de Janeiro, ale ten wycofał się z rozgrywek. Bez wahania przystał więc na propozycję MKS-u.

Klub z Będzina będzie jego pierwszym z zagranicy w karierze. Do tej pory grał w ojczyźnie, w EC Pinheiros (2013/14), Sao Bernardo Volei (2014/15, 2016/17), Vôlei UM Itapetininga (2017-19) oraz SESC (2019/20).


Czytaj jeszcze: To nie tylko zabawa


Obiecujący, przynajmniej na papierze, skład nie jest jedyną dobrą wiadomością dla fanów będzinian. Wszystko wskazuje na to, że jesienią zostanie oddana do użytku nowa hala w mieście. Dla siatkarzy oznacza to powrót do siebie. Do tej pory swoje mecze MKS rozgrywał gościnnie w Sosnowcu.

Nowy obiekt w Będzinie będzie mógł pomieścić 2500 osób. Koszt budowy wyniesie netto niecałe 27 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Halą zarządzała będzie Spółka Będzin Arena.

Fot. MKS Będzin

Komentarze