MKS Będzin dostał srogą lekcję od radomian

Gospodarze są wiceliderem. Zespół gości zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. – Najważniejsze będzie nasze podejście do tego spotkania. Przystąpimy do niego skoncentrowani bez myśli, że powinno być łatwo. Wyjdziemy na boisko z zadaniem wygrania za trzy punkty – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener radomian Robert Prygiel.

Pierwszego seta radomianie wygrali zdecydowanie wręcz zdeklasowali rywala. W każdym elemencie mieli przewagę np. w bloku 8-2. W drugiej partii będzinianie znacznie poprawili swoją grę. Przyjęcie wyniosło już 47 procent, lepszy był atak, ale na mocno skoncentrowanych radomian, to było wszystko za mało. Cerrad Czarni wygrali pewnie też drugą partię.

Obraz gry w trzecim secie nic się nie zmienił. Cerrad Czarni w dalszym ciągu dominowali, będąc zespołem zdecydowanie lepszym.

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:12, 25:16, 25:17)

Radom: Fornal, Huber, Pajenk, Vincic, Żaliński, Żygałow – Ruciak (libero) – Filip, Giger, Kwasowski, Ostrowski, Rybicki
Będzin: Kowalski, Kozub, Langlois, Peszko, Ratajczak, Williams – Potera (libero) – Buchowski, Faryna, Fornal, Gregorowicz, Kowalski.

źródło: plusliga.pl