MKS Będzin. Kwarantanna zamiast Olsztyna

Koronawirus w MKS Będzin. Dzisiejszy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn został odwołany. Po znakiem zapytania stoją także kolejne spotkania będzinian.


Koronawirus coraz mocniej daje się we znaki zespołom PlusLigi. Działacze MKS-u poinformowały wczoraj, że jeden test jednego z członków drużyny dał wynik pozytywny. – W związku z dobrem osobistym, MKS Będzin S.A. nie podaje do wiadomości publicznej danych osobowych zakażonego i zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa, czekając na dalsze zalecenia dotyczące ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa.

O zaistniałej sytuacji klub poinformował już organy państwowe oraz zarząd Polskiej Ligi Siatkówki. Jednocześnie, pozostali członkowie zespołu zostali już skierowani na badania na obecność wirusa” – poinformował zagłębiowski klub w specjalnym oświadczeniu.

MKS to już trzeci klub, który w ostatnim czasie został dotknięty przez koronawirusa. Wcześniej zarażeni zostali zawodniczy Ślepska Malow Suwałki oraz VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Na zwiększenie ilości zarażeń zareagowały władze Polskiej Ligi Siatkówki. W trybie pilnym zwołali na poniedziałek wideokonferencję z udziałem klubów męskiej i żeńskiej ekstraklasy. – Sytuacja w kraju, tak jak przewidywali nasi specjaliści, jest niepokojąca, co oczywiście przekłada się także na zagrożenia w naszych rozgrywkach.

W trakcie rozmów z prezesami klubów chcemy omówić strategię na dalsze tygodnie oraz przedstawić opinię przygotowaną przez specjalistów. Musimy być gotowi na zupełnie niestandardowe działania, bo tego wymagają obecne, wyjątkowe czasy. Już przed startem sezonów rozmawialiśmy o pomysłach, co zrobić gdy będzie sporo zakażeń, teraz jednak musimy podjąć konkretne decyzje – wyjaśnił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.


Fot. Norbert Barczyk/PressFocus