MKS Będzin. Posiłki z Azji

Szefowie MKS-u w lecie przeprowadzili „czyszczenie szatni”. Z klubu odeszli trener i większość zawodników. Na pozycji przyjmującego ostał się jedynie młody Jan Fornal. Nowymi graczami na tej pozycji zostali natomiast Rafał Sobański i reprezentant Niemiec, David Sossenheimer. Teraz działacze ogłosili transfer ostatniego przyjmującego. Został nim Purya Fayazi. To reprezentant Iranu. Urodził się w Teheranie, ma 26 lat i mierzy 194 cm. Jest aktualnym mistrz swojego kraju i MVP ligi irańskiej oraz klubowym mistrzem Azji. Wszystkie te tytuły wywalczył z klubem Matin Varamin VC. Wcześniej bronił barw Parseh Teheran, Sarmajeh Bank VC, Sandari Urmia i Saipa Alborz. MKS jest jego pierwszym zagranicznym zespołem. – To mój pierwszy wyjazd do klubu zagranicznego i jestem bardzo podekscytowany. Z niecierpliwością czekam na przylot do Polski – zapewnił Irańczyk.

Nowy nabytek MKS-u w kadrze swojego kraju występuje regularnie od 2011 roku. Po raz pierwszy powołany został przez trenera Julio Velasco. W tegorocznej edycji Ligi Narodów, poza pierwszym meczem, wychodził w podstawowym składzie ekipy Igora Kolakovicia. Zdobył dotąd 95 punktów i jest drugim najskuteczniejszym graczem swojego zespołu, po atakującym Amirze Ghafourze (151 pkt). W ostatni weekend zagrał przeciwko Polakom i wywalczył 14 „oczek”. Na 22 ataki skończył 13.

MKS Będzin. Transfer spod skrzydeł Heynena

Dodajmy, że Irańczycy po dziewięciu spotkaniach z ośmioma wygranymi na koncie prowadzą w klasyfikacji generalnej i są praktycznie pewni udziału w turnieju finałowym. – Jesteśmy w gazie. Mamy mocną ekipę, którą potrafi walczyć i wygrywać z każdym. Czujemy, że w tym sezonie możemy dać dużo radości naszym kibicom i zapisać świetny rozdział w historii irańskiej siatkówki – podkreślił siatkarz.

Fayazi jest drugim zawodnikiem z Iranu, który zagra w PlusLidze. Od dwóch sezonów silnym punktem PGE Skry Bełchatów jest jego kolega z reprezentacji Milad Ebadipour.

Irańczyk jest już szóstym graczem, który wzmocnił w lecie MKS. Wcześniej umowy podpisali: TJ Sanders, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, David Sossenheimer i dawid Gunia. W klubie pozostali natomiast: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal oraz Artur Ratajczak. Trener zespołu jest Jakub Bednaruk.

 

Na zdjęciu: W Będzinie mają nadzieje, że Purya Fayazi będzie równie skuteczny w ich zespole, co w kadrze Iranu.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ