Zobacz
Do góry

MKS Będzin. Postawili na wicemistrza

Konrad Buczek został nowym zawodnikiem będzińskiego klubu. – Tworzy się fajna paczka, która może namieszać w tabeli – mówi młody rozgrywający.

Liczący sobie 25 lat rozgrywający (190 cm) w poprzednich rozgrywkach występował w ONICO Warszawa, zdobywając wicemistrzostwo Polski. W stołecznym zespole był zmiennikiem Francuza Antoine Brizarda. W sumie w dziesięciu meczach, w których pojawił się na parkiecie, zagrał 10 setów, zdobywając punkt. W PlusLidze natomiast występuje od czterech lat. Bronił barw AZS-u Częstochowa i ONICO. Rozegrał 85 meczów, w których wywalczył 36 punktów. Karierę sportową zaczynał w MDK Warszawa. W swoim CV ma również grę dla klubów z Krakowa i Wałbrzycha. Jednym z powodów podpisania umowy z klubem z Będzina był trener Jakub Bednaruk. – Swoją osobą robi duże wrażenie – przyznaje na oficjalnej stronie MKS-u Buczek. – Poza tym przyszedł czas na kolejny rozdział. W Będzinie powstał bardzo ciekawy i długofalowy projekt – dodaje.

Fot. mksbedzin.pl

W MKS-ie Buczek o miejsce w wyjściowej szóstce walczył będzie z reprezentantem Kanady TJ Sandersem. – Mam nadzieję, że dużo się od niego nauczę i że nasza współpraca będzie bardzo owocna – ocenia zawodnik, który, co ciekawe, w przeszłości trenował w MKS-ie. Miało to miejsce pod koniec sezonu 2017/18, gdy siatkarz występował w I lidze, w Victorii Wałbrzych. – Pomagałem wtedy chłopakom pod nieobecność kontuzjowanego Jonaha Seifa. I-ligowy sezon skończył się szybciej niż ten w PlusLidze i dlatego mogłem spokojnie potrenować w Będzinie – wspomina.

MKS Będzin. Posiłki z Azji

Po zakontraktowaniu Buczka kadra MKS-u liczy już dwunastu zawodników. Do obsadzenia pozostały jeszcze praktycznie tylko dwa miejsca. Zmiennika nie ma libero Michał Potera, przydałby się też jeszcze jeden środkowy. Na razie jest ich bowiem tylko trzech: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak oraz Dawid Gunia. Postali gracze to TJ Sanders (rozgrywający), Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer, Purya Fayazi (wszyscy przyjmujący), Rafał Faryna i Michał Superlak (obaj atakujący).

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze