Zobacz
Do góry

MKS Będzin. Postawili na wicemistrza

Konrad Buczek został nowym zawodnikiem będzińskiego klubu. – Tworzy się fajna paczka, która może namieszać w tabeli – mówi młody rozgrywający.

Liczący sobie 25 lat rozgrywający (190 cm) w poprzednich rozgrywkach występował w ONICO Warszawa, zdobywając wicemistrzostwo Polski. W stołecznym zespole był zmiennikiem Francuza Antoine Brizarda. W sumie w dziesięciu meczach, w których pojawił się na parkiecie, zagrał 10 setów, zdobywając punkt. W PlusLidze natomiast występuje od czterech lat. Bronił barw AZS-u Częstochowa i ONICO. Rozegrał 85 meczów, w których wywalczył 36 punktów. Karierę sportową zaczynał w MDK Warszawa. W swoim CV ma również grę dla klubów z Krakowa i Wałbrzycha. Jednym z powodów podpisania umowy z klubem z Będzina był trener Jakub Bednaruk. – Swoją osobą robi duże wrażenie – przyznaje na oficjalnej stronie MKS-u Buczek. – Poza tym przyszedł czas na kolejny rozdział. W Będzinie powstał bardzo ciekawy i długofalowy projekt – dodaje.

Fot. mksbedzin.pl

W MKS-ie Buczek o miejsce w wyjściowej szóstce walczył będzie z reprezentantem Kanady TJ Sandersem. – Mam nadzieję, że dużo się od niego nauczę i że nasza współpraca będzie bardzo owocna – ocenia zawodnik, który, co ciekawe, w przeszłości trenował w MKS-ie. Miało to miejsce pod koniec sezonu 2017/18, gdy siatkarz występował w I lidze, w Victorii Wałbrzych. – Pomagałem wtedy chłopakom pod nieobecność kontuzjowanego Jonaha Seifa. I-ligowy sezon skończył się szybciej niż ten w PlusLidze i dlatego mogłem spokojnie potrenować w Będzinie – wspomina.

MKS Będzin. Posiłki z Azji

Po zakontraktowaniu Buczka kadra MKS-u liczy już dwunastu zawodników. Do obsadzenia pozostały jeszcze praktycznie tylko dwa miejsca. Zmiennika nie ma libero Michał Potera, przydałby się też jeszcze jeden środkowy. Na razie jest ich bowiem tylko trzech: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak oraz Dawid Gunia. Postali gracze to TJ Sanders (rozgrywający), Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer, Purya Fayazi (wszyscy przyjmujący), Rafał Faryna i Michał Superlak (obaj atakujący).

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • GKS Tychy. Są chętni na klub

  Jedno oficjalne zapytanie wpłynęło do KP GKS Tychy SA w odpowiedzi na zaproszenie inwestorów do negocjacji w sprawie objęcia akcji miejskiej...

  Maciej Grygierczyk20 września 2019
 • „Sport” typuje wyniki 9. kolejki ekstraklasy!

  Zobacz typy wyników meczów w 9. kolejce PKO Ekstraklasy.

  Redakcja19 września 2019
 • MUKS Zagłębie. Ciekawa paczka w Sosnowcu

  Piątkowym meczem z ASPR Zawadzkie zainaugurują nowy sezon szczypiorniści MUKS Zagłębia. Ich celem jest awans do I ligi.

  Krzysztof Polaczkiewicz19 września 2019
 • Bez lęku. Największa rywalizacja. Po latach!

  W piątkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  jac19 września 2019
 • Biegi przełajowe. Po zdrowie i pomoc

  Wielka impreza biegowa odbędzie się w niedzielę w Katowicach. Weźmie w niej udział około tysiąca biegaczy w kilku kategoriach.

  zich19 września 2019
 • Patryk Skórecki. Jeszcze brakuje jakości

  Pomocnik GKS-u Jastrzębie Patryk Skórecki wie doskonale, że jego zespół wciąż nie gra na miarę swoich możliwości.

  Bogdan Nather19 września 2019
 • Babiarz czeka na swoją szansę

  Piłkarze z Sosnowca w sobotnim starciu z GKS-em Jastrzębie będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę w Radomiu. Niewykluczone, że w...

  Krzysztof Polaczkiewicz19 września 2019
 • Z juniorów do ekstraklasy

  Jeszcze parę miesięcy temu grał w Centralnej Lidze Juniorów. Teraz Daniel Ściślak decyduje o grze Górnika, a za sobą ma debiut...

  Michał Zichlarz19 września 2019
 • Raków ma się tylko przystosować

  Pamiętacie słowa niegdysiejszego kandydata na prezydenta Białegostoku, gwiazdy internetowej kampanii wyborczej, Krzysztofa Kononowicza.

  Andrzej Zaguła19 września 2019