Zobacz
Do góry

MKS Będzin. Problem z obcokrajowcami

Będzinianie już przygotowują się do nowego sezonu. Rozpoczęli od badań i wizyty w siłowni.

– Na początku przygotowań przeszliśmy badania funkcjonalne, a także testy szybkości i mocy kończyn dolnych oraz wydolności, które będą przydatne w dalszej części przygotowań i nowym sezonie – zdradził Rafał Sobański, nowy przyjmujący MKS-u.

Nie wzięli w nich udziału zawodnicy zagraniczni, brakowało też trenera [Jakuba Bednaruka]. Nowy szkoleniowiec MKS-u pojawił się w klubie we wtorek i poprowadził już typowo siatkarskie zajęcia. – Z końcem marca MKS grał ostatni mecz w PlusLidze, więc przerwa była dość długa. Stąd pomysł, by zacząć zajęcia już na początku sierpnia. Będzie jeszcze przerwa we wrześniu, ale potem pracujemy bez przerwy do samej ligi – zaznaczył Bednaruk, który martwi się trochę, że „stranieri” dołączą do zespołu znacznie później. Klub zakontraktował trzech obcokrajowców i może się tak zdarzyć, że David Sossenheimer, Purya Fayazi i TJ Sanders dołączą do drużyny dopiero na kilka dni przed inauguracją ligi.

– TJ Sanders i Fayazi mogą zagrać ze swoimi reprezentacjami w Pucharze Świata i w takim układzie nie wiem, czy odbędą przed ligą kilka treningów z zespołem – przyznał szkoleniowiec, który swojego nowego rozgrywającego TJ Sandersa będzie mógł sprawdzić, prawdopodobnie, tylko w jednym sparingu przed ligą.

Dodajmy, że Bednaruk niedawno poprowadził naszą reprezentację do trzeciego miejsca w Lidze Narodów. Z medalu, który dostał w USA pod nieobecność w ostatnim dniu imprezy Vitala Heynena nie cieszył się zbyt długo. Po powrocie do kraju szkoleniowiec przekazał go na aukcję charytatywną.

MKS Będzin jest już prawie gotowy do sezonu. Będzie lepiej niż rok temu?

Medal cieszył się sporym zainteresowaniem i został ostatecznie wylicytowany za kwotę 13 tysięcy złotych przez Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD, sponsora tytularnego grup młodzieżowych MKS-u Będzin. Zwycięzca licytacji wykazał się wielkim sercem dorzucając jeszcze 2 tysiące złotych.

– Cieszymy się, że zwyciężyliśmy, ponieważ duch rywalizacji w nas tkwi, a ponieważ znamy potrzeby organizacji jaką jest Fundacja Herosi, postanowiliśmy ostatecznie przekazać kwotę 15 000 zł. Szanowni Państwo, dobro powraca, dlatego nie zastanawiajmy się, gdy mamy możliwość je czynić – zaznaczyła Sabina Obwiosło-Budzyń, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD.

Dlaczego wybór padł na Fundację „Herosi”? – Współpracuję z nią od wielu lat. Kiedyś podpatrzyłem w jaki sposób Andrzej Wrona czy Karol Kłos pomagają dzieciom i pomyślałem sobie, że ja też mogę im pomagać – dodał trener będzińskiej drużyny.

Uzyskane z licytacji środki pokryją koszty nierefundowanej chemioterapii na oddziale onkologicznym warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Uroczyste przekazanie brązowego medalu Ligi Narodów nastąpi 31 sierpnia w Toruniu, podczas Meczu Gwiazd ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, z którego dochód również zasili konto Fundacji Herosi.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Porażka Górnika w Białymstoku. Nosy zwieszone na kwintę…

  Zabrzanie nie dali rady Jagiellonii, przegrywając w Białymstoku 1:2 po bardzo zaciętym, momentami dramatycznym spotkaniu. To pierwsza wygrana „Jagi” w tym...

  Mateusz Wojciechowski17 sierpnia 2019
 • Piast Gliwice. Karabin się zaciął

  Choć Piotr Parzyszek był w mistrzowskim sezonie najlepszym strzelcem Piasta, cały czas musiał do siebie przekonywać. W sezonie bieżącym znajduje się...

  Krzysztof Brommer17 sierpnia 2019
 • Zagłębie wreszcie zwycięskie

  W Sosnowcu odetchnęli z ulgą. Po trzech meczach bez wygranej Zagłębie wreszcie odniosło zwycięstwo. Skromną wygraną zapewnił Michał Góral, który niestety...

  Krzysztof Polaczkiewicz17 sierpnia 2019
 • Zwycięstwo GKS-u Katowice

  Piłkarze GKS-u Katowice pokonali w wyjazdowym meczu Błękitnych Stargard 3:1.

  maw17 sierpnia 2019
 • Porażka na inaugurację

  Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali na swoim terenie z Foto-Higieną Gać 1:3.

  maw17 sierpnia 2019
 • GKS Jastrzębie. Wściekli, lecz nie zdołowani

  W sobotnim meczu z GKS-em Bełchatów w podstawowym składzie drużyny z Jastrzębia należy spodziewać się kilku zmian.

  Bogdan Nather17 sierpnia 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Szansa dla Górala

  Piłkarze Zagłębia powalczą dziś o pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach I ligi. Kłopotów trenerowi sosnowiczan nie brakuje, bo nie dość,...

  Krzysztof Polaczkiewicz17 sierpnia 2019
 • Znowu ten Angulo!

  Ofensywa Górnika Zabrze ma jeszcze sporo do poprawy, ale obrońcy Jagiellonii i tak muszą być czujni w każdej sekundzie spotkania. Naprzeciwko...

  Piotr Tubacki17 sierpnia 2019
 • Podbeskidzie. Naczelnik środka pola

  Na początku sezonu Tomasz Nowak pokazał, że zawodnika o takich inklinacjach dawno w Podbeskidziu nie było.

  Jakub Kubielas17 sierpnia 2019