MKS Będzin. Problem z obcokrajowcami

– Na początku przygotowań przeszliśmy badania funkcjonalne, a także testy szybkości i mocy kończyn dolnych oraz wydolności, które będą przydatne w dalszej części przygotowań i nowym sezonie – zdradził Rafał Sobański, nowy przyjmujący MKS-u.

Nie wzięli w nich udziału zawodnicy zagraniczni, brakowało też trenera [Jakuba Bednaruka]. Nowy szkoleniowiec MKS-u pojawił się w klubie we wtorek i poprowadził już typowo siatkarskie zajęcia. – Z końcem marca MKS grał ostatni mecz w PlusLidze, więc przerwa była dość długa. Stąd pomysł, by zacząć zajęcia już na początku sierpnia. Będzie jeszcze przerwa we wrześniu, ale potem pracujemy bez przerwy do samej ligi – zaznaczył Bednaruk, który martwi się trochę, że „stranieri” dołączą do zespołu znacznie później. Klub zakontraktował trzech obcokrajowców i może się tak zdarzyć, że David Sossenheimer, Purya Fayazi i TJ Sanders dołączą do drużyny dopiero na kilka dni przed inauguracją ligi.

– TJ Sanders i Fayazi mogą zagrać ze swoimi reprezentacjami w Pucharze Świata i w takim układzie nie wiem, czy odbędą przed ligą kilka treningów z zespołem – przyznał szkoleniowiec, który swojego nowego rozgrywającego TJ Sandersa będzie mógł sprawdzić, prawdopodobnie, tylko w jednym sparingu przed ligą.

Dodajmy, że Bednaruk niedawno poprowadził naszą reprezentację do trzeciego miejsca w Lidze Narodów. Z medalu, który dostał w USA pod nieobecność w ostatnim dniu imprezy Vitala Heynena nie cieszył się zbyt długo. Po powrocie do kraju szkoleniowiec przekazał go na aukcję charytatywną.

Medal cieszył się sporym zainteresowaniem i został ostatecznie wylicytowany za kwotę 13 tysięcy złotych przez Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD, sponsora tytularnego grup młodzieżowych MKS-u Będzin. Zwycięzca licytacji wykazał się wielkim sercem dorzucając jeszcze 2 tysiące złotych.

– Cieszymy się, że zwyciężyliśmy, ponieważ duch rywalizacji w nas tkwi, a ponieważ znamy potrzeby organizacji jaką jest Fundacja Herosi, postanowiliśmy ostatecznie przekazać kwotę 15 000 zł. Szanowni Państwo, dobro powraca, dlatego nie zastanawiajmy się, gdy mamy możliwość je czynić – zaznaczyła Sabina Obwiosło-Budzyń, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD.

Dlaczego wybór padł na Fundację „Herosi”? – Współpracuję z nią od wielu lat. Kiedyś podpatrzyłem w jaki sposób Andrzej Wrona czy Karol Kłos pomagają dzieciom i pomyślałem sobie, że ja też mogę im pomagać – dodał trener będzińskiej drużyny.

Uzyskane z licytacji środki pokryją koszty nierefundowanej chemioterapii na oddziale onkologicznym warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Uroczyste przekazanie brązowego medalu Ligi Narodów nastąpi 31 sierpnia w Toruniu, podczas Meczu Gwiazd ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, z którego dochód również zasili konto Fundacji Herosi.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze