Zobacz
Do góry

MKS Będzin. Problem z obcokrajowcami

Będzinianie już przygotowują się do nowego sezonu. Rozpoczęli od badań i wizyty w siłowni.

– Na początku przygotowań przeszliśmy badania funkcjonalne, a także testy szybkości i mocy kończyn dolnych oraz wydolności, które będą przydatne w dalszej części przygotowań i nowym sezonie – zdradził Rafał Sobański, nowy przyjmujący MKS-u.

Nie wzięli w nich udziału zawodnicy zagraniczni, brakowało też trenera [Jakuba Bednaruka]. Nowy szkoleniowiec MKS-u pojawił się w klubie we wtorek i poprowadził już typowo siatkarskie zajęcia. – Z końcem marca MKS grał ostatni mecz w PlusLidze, więc przerwa była dość długa. Stąd pomysł, by zacząć zajęcia już na początku sierpnia. Będzie jeszcze przerwa we wrześniu, ale potem pracujemy bez przerwy do samej ligi – zaznaczył Bednaruk, który martwi się trochę, że „stranieri” dołączą do zespołu znacznie później. Klub zakontraktował trzech obcokrajowców i może się tak zdarzyć, że David Sossenheimer, Purya Fayazi i TJ Sanders dołączą do drużyny dopiero na kilka dni przed inauguracją ligi.

– TJ Sanders i Fayazi mogą zagrać ze swoimi reprezentacjami w Pucharze Świata i w takim układzie nie wiem, czy odbędą przed ligą kilka treningów z zespołem – przyznał szkoleniowiec, który swojego nowego rozgrywającego TJ Sandersa będzie mógł sprawdzić, prawdopodobnie, tylko w jednym sparingu przed ligą.

Dodajmy, że Bednaruk niedawno poprowadził naszą reprezentację do trzeciego miejsca w Lidze Narodów. Z medalu, który dostał w USA pod nieobecność w ostatnim dniu imprezy Vitala Heynena nie cieszył się zbyt długo. Po powrocie do kraju szkoleniowiec przekazał go na aukcję charytatywną.

MKS Będzin jest już prawie gotowy do sezonu. Będzie lepiej niż rok temu?

Medal cieszył się sporym zainteresowaniem i został ostatecznie wylicytowany za kwotę 13 tysięcy złotych przez Przedsiębiorstwo Budowlane ANBUD, sponsora tytularnego grup młodzieżowych MKS-u Będzin. Zwycięzca licytacji wykazał się wielkim sercem dorzucając jeszcze 2 tysiące złotych.

– Cieszymy się, że zwyciężyliśmy, ponieważ duch rywalizacji w nas tkwi, a ponieważ znamy potrzeby organizacji jaką jest Fundacja Herosi, postanowiliśmy ostatecznie przekazać kwotę 15 000 zł. Szanowni Państwo, dobro powraca, dlatego nie zastanawiajmy się, gdy mamy możliwość je czynić – zaznaczyła Sabina Obwiosło-Budzyń, właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego ANBUD.

Dlaczego wybór padł na Fundację „Herosi”? – Współpracuję z nią od wielu lat. Kiedyś podpatrzyłem w jaki sposób Andrzej Wrona czy Karol Kłos pomagają dzieciom i pomyślałem sobie, że ja też mogę im pomagać – dodał trener będzińskiej drużyny.

Uzyskane z licytacji środki pokryją koszty nierefundowanej chemioterapii na oddziale onkologicznym warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. Uroczyste przekazanie brązowego medalu Ligi Narodów nastąpi 31 sierpnia w Toruniu, podczas Meczu Gwiazd ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, z którego dochód również zasili konto Fundacji Herosi.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Widzew – GKS Katowice 1:1. Hit na remis

  Solidny występ GieKSy w „Sercu Łodzi”. Choć szybko musiała odrabiać straty, nie pozwoliła swoim kibicom zwątpić, że może zostać drużyną nr...

  Maciej Grygierczyk19 października 2019
 • GKS Jastrzębie zdobył bielską twierdzę!

  Po 11 spotkaniach bez porażki z rzędu przed własną publicznością Podbeskidzie znalazło pogromcę.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Bezlitosny Idzik

  Rybniczanie przegrali piąty mecz z rzędu, popełniając w spotkaniu z „Niebieskimi” stare grzechy.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • KPR Ruch Chorzów nie pasuje do elity?

  Piąty mecz i piąta porażka, w tym czwarta we własnej hali - sytuacja „Niebieskich” w zawodowej superlidze staje się coraz trudniejsza.

  tom19 października 2019
 • Podbeskidzie: O cierpliwość chodzi

  „Górale” chcą w najbliższych meczach zebrać jak najwięcej punktów, aby zimą skupić się wyłącznie na spokojnej pracy przed rundą wiosenną.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Damian Tront: Chcemy przerwać serię Podbeskidzia

  - Wszyscy w drużynie zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas w sobotę bardzo trudne zadanie - mówi Damian Tront,...

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Do Grodziska po zwycięstwo

  W krótkiej historii ligowych starć pomiędzy Zagłębiem i Wartą niemal zawsze końcowy rezultat spotkania to 3:0 dla ekipy z Poznania. Dlatego...

  Krzysztof Polaczkiewicz19 października 2019
 • Faworyt jeden, ale…

  W sobotę w Wodzisławiu Śląskim dojdzie do „bratobójczego” pojedynku pomiędzy dwiema Odrami.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Paweł Mandrysz: Na boisku nie będzie kurtuazji

  - Niepokoju w szatni nie ma, chociaż jesteśmy świadomi powagi sytuacji – mówi Paweł Mandrysz, piłkarz trzecioligowego ROW-u 1964 Rybnik.

  Bogdan Nather19 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com