Zobacz
Do góry

MKS Będzin. Transfer spod skrzydeł Heynena

Jan Fornal na kolejny sezon zostaje w będzińskim klubie. Zespół ma też wzmocnić Niemiec David Sossenheimer.

Dla Fornala będzie to drugi sezon w barwach MKS-u. W pierwszym, w którym debiutował na parkietach PlusLigi, zagrał w 15 meczach. Najlepszy występ zanotował przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn, w którym zdobył 18 punktów, Był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu. – Nie grałem za dużo, zwłaszcza w pierwszej rundzie i nie pokazałem jeszcze w pełni tego, na co mnie stać. Mam nadzieję, że u trenera Jakuba Bednaruka, którego osoba była jednym z czynników przemawiających za moim pozostaniem, otrzymam więcej szans gry niż dotychczas – powiedział 24-letni przyjmujący. – Mam nadzieję, że nowe rozgrywki będą przełomowe zarówno dla mnie, jak i klubu – dodał.

Fornala w nowych rozgrywkach czeka trudna walka o miejsce w wyjściowej szóstce. Jednym z rywali ma być David Sossenheimer. O transferze 22-latka do Będzina poinformowały niemieckie media oraz jego dotychczasowy klub, VfB Friedrichshafen. Dodajmy, że siatkarz trenował w nim pod okiem Vitala Heynena, trenera reprezentacji Polski. MKS oficjalnie transferu jeszcze nie ogłosił, ale Niemiec zdążył się już pożegnać z fanami Friedrichsfafen. – Będę daleko, ale jeżeli tylko będzie do tego okazja, zamierzam w czasie play-offów przyjechać do ZF Arena i wspierać klub na trybunach, razem z naszymi kibicami – powiedział na oficjalnej stronie klubu. Mimo młodego wieku Sossenheimer ma na swoim koncie już sporo sukcesów. Został m.in. najlepszym atakującym Pucharu Niemiec (2017) i MVP Superpucharu Niemiec (2018), a z drużyną VfB trzykrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Niemiec oraz wygrał Puchar Niemiec i Superpuchar.

MKS Będzin. Pod rękę z piłkarzami

Sossenheimer jest drugim zagranicznym zawodnikiem zakontraktowanym przez MKS w letniej przerwie. Wcześniej przyszedł kanadyjski rozgrywający TJ Sander, dla którego jest to powrót do będzińskiego klubu. Występował w nim w sezonie 2015/16. W naszym kraju grał też w Treflu Gdańsk. Nowymi zawodnikami są też: Rafał Sobański i Bartosz Schmidt. W kadrze MKS-u są jeszcze Michał Potera i Rafał Faryna. Drużynę poprowadzi Jakub Bednaruk, ostatnio szkoleniowiec Chemika Bydgoszcz.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport