Zobacz
Do góry

MKS Będzin. Z nową drużyną i halą

W Będzinie chcą wreszcie skończyć z rolą outsidera. Po sezonie ruszyła budowa nowej drużyny, którą poprowadzi Jakub Bednaruk.

Ten doświadczony szkoleniowiec postanowił całkowicie przebudować zespół i… podziękował za grę aż ośmiu siatkarzom. W najbliższych rozgrywkach PlusLigi w barwach MKS-u nie zobaczymy już: Tomasza i Mateusza Kowalskich, Bartłomieja Grzechnika, Jakuba Peszki, Szymona Gregorowicza, Jake’a Langloisa, Adriana Buchowskiego oraz Lukasa Tichaczka. Odejście tego ostatniego jest pewnego rodzaju niespodzianką. Były już szkoleniowiec będzinian Holender Gido Vermeulen wiązał z nim duże nadzieje na kolejny sezon.

Nowi zawodnicy

Ostatecznie żaden z nich nie został w Będzinie, a nowym rozgrywającym będzie Kanadyjczyk TJ Sanders, którego bardzo wysoko ocenił trener Andrea Anastasi z ich wspólnej pracy w Treflu Gdańsk. Wspomniane referencje miały z pewnością wpływ na decyzję Bednaruka.

W gronie nowych zawodników jest więc TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara – Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice) i Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno). Ten ostatni jest wychowankiem będzińskiego klubu, do którego wrócił po dziewięciu latach. Ostatnio z powodzeniem grał w I lidze w barwach MCKiS Jaworzno i był uznany za czołowego środkowego rozgrywek.

Bednaruk: Mam alergię na słowo „projekt”

Klub jeszcze tego nie ogłosił oficjalnie, ale wiemy, że w nowym sezonie na pewno w Będzinie występować będą rozgrywający Konrad Buczek (ostatnio ONICO Warszawa), który będzie dublerem Sandersa, Dawida Dryja (Asseco Resovia) i Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel). Obaj środkowi mają wysoką markę w PlusLidze i powinni stanowić o nowej jakości będzinian.

Sztab szkoleniowy działa

– Mogę powiedzieć, że mamy skompletowany sztab szkoleniowy, w którym pozostanie poprzedni trener Emil Siewiorek. W zespole będzie trzech obcokrajowców, więc niewiele się zmienia w porównaniu z poprzednim sezonem. Tak naprawdę to zostało nam do obsadzenia jeszcze jednej pozycji – ofensywnego przyjęcia – mówi Jakub Bednaruk, opiekun MKS-u, który w swoim sztabie będzie miał m.in. kobietę Agnieszkę Bronisz.

Ta znana przed laty lekkoatletka, a konkretnie kulomiotka, po urodzeniu dziecka, wróciła do klubu i będzie pełniła funkcję trenera przygotowania fizycznego. To jedyna kobieta w PlusLidze, która będzie się zajmowała motoryką siatkarzy.

Prezes zadowolony

Michała Kocyłowskiego, nowego prezesa MKS-u, cieszy nie tylko sprawny proces tworzenia nowej drużyny, ale także rozpoczęta właśnie budowa nowej hali. Przetarg na zaprojektowanie i budowę obiektu został wprawdzie rozstrzygnięty pod koniec czerwca 2018 r., ale dopiero teraz rozpoczął się ruch na placu budowy.

Hala powstanie u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie dawnego basenu miejskiego, tuż obok stadionu Sarmacji i budynku OSiR, gdzie klub ma swoją siedzibę. Wykonawca, zgodnie z warunkami przetargu, będzie miał 16 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu. Jest nadzieja, że sezon 2020/21 będzinianie rozpoczną w nowej hali, kończąc tym samym 5-letni okres gry w Sosnowcu. – Chcemy zbudować silną markę MKS-u, a bez nowej hali jest to raczej niemożliwe – przyznaje prezes Kocyłowski.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019