MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. Zdecydowała trzecia kwarta

Gospodarze po początkowym prowadzeniu mieli sporo problemów z gośćmi z Ostrowa Wielkopolskiego. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła, i zwycięstwo dopisali goście z Ostrowa Wielkopolskiego.

MKS Dąbrowa Górnicza dobrze weszła w spotkania. Pierwszą kwartę kończyli z wynikiem 26:23. W 12 minucie MKS miał nawet dziewięć punktów przewagi nad przyjezdnymi. Wtedy też rozpoczęły się problemy gospodarzy. Przy stanie 32:23 dla MKS-u Igor Milicić, szkoleniowiec Stali wziął czas. Jego zespół po instrukcjach się przebudził i zaczęli zmniejszać straty. Warto jednak odnotować, że koszykarze MKS-u popełnili wiele prostych błędów. W jednej z akcji zawodnicy Stali przejęli piłkę w okolicy koła środkowego i w trzech, bez większej reakcji ze strony gospodarzy ruszyli z piłką, jednak zmarnowali rzut za trzy punkty. Pierwszą połowę gospodarze wygrywali 53:49.

Trzecią kwartę od rzutu za trzy rozpoczęli goście. Po niecałych dwóch minutach wyszli na prowadzenie. Ponownie na prowadzenie MKS wyprowadził Andrzej Mazurczak, który skutecznie wykorzystał oba rzuty osobiste. Od tego momentu prowadzenie przechodziło z rąk gospodarzy do gości. Dopiero rzut za trzy Lee Moora lekko uspokoił sytuację, choć Stal nie traciła dystansu. Goście mogli liczyć na swojego kapitana. James Florence, najpierw za sprawą rzutów osobistych, a później dwóch świetnych rzutów za trzy wyprowadził gości na siedmiopunktowe prowadzenie. Goście utrzymywali to prowadzenie, sukcesywnie je powiększając. Na 15 sekund przed końcem kwarty było to już 11 punktów. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 72:80, a goście zdobyliw w niej o 12 punktów więcej niż zawodnicy z Dąbrowy Górniczej. Czwarta kwarta nie zmieniła wiele. Stal tylko powiększyła przewagę i zasłużenie wygrała z MKS-em. Goście dobrze pracowali w defensywie, dzięki czemu zawodnicy z Dąbrowy Górniczej nie potrafili jej przełamać.

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 93:100 (26:23, 27:26, 19:31, 21:20).

MKS Dąbrowa Górnicza: Elijah Wilson 23, Malcolm Rhett 13, Michał Nowakowski 13, Milivoje Mijovic 10, Lee Moore 9, Andrzej Mazurczak 9, Vytenis Cizauskas 9, Marek Piechowicz 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 23, James Florence 21, Mark Ogden 14, Josip Sobin 12, Roland Denzel Andersson 10, Jakub Garbacz 7, George Kell 6, Jarosław Mokros 4, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 1, Marcin Pławucki 0.