MKS Dąbrowa Górnicza. Dokończyć sprawę

Michał Nowakowski i Milivoje Mijović zostają na kolejny sezon w dąbrowskim zespole. MKS rozpoczął budowę składu na nowy sezon.


Na szefów klubu z Zagłębia Dąbrowskiego na początek spadł ogromny cios. Dotychczasowy trener Alessandro Magro zdecydował się na powrót do ojczyzny, do Włoch. Szybko musieli więc znaleźć rozwiązanie nieoczekiwanego problemu. Bardzo bowiem liczyli na podpisanie z Magro nowej umowy. Jego następcą został Jacek Winnicki. Dla doświadczonego szkoleniowca to powrót do MKS. W Dąbrowie Górniczej z sukcesami pracował w latach 2017-19. Potem prowadził Stal Ostrów Wlkp. a ostatnio Spójnię Stargard.

Po podpisaniu umowy z trenerem przyszedł czas na zawodników. Dąbrowski klub poinformował o przedłużeniu kontraktów z Michałem Nowakowskim i Milivoje Mijoviciem. Obaj chcą dąbrowskiemu klubowi dać przynajmniej awans do play offu.

Ten pierwszy w poprzednich rozgrywkach był kluczowym graczem MKS-u. 33-latek zdobywał średnio w meczu 9,8 pkt, i miał 3,9 zbiórki. W ekstraklasie występuje już od ponad 10 lat. Zadebiutował w niej w sezonie 2009/10 krótkim epizodem w barwach Polonii 2011 Warszawa. Reprezentował kolejno barwy AZS-u Politechniki Warszawskiej, Energi Czarnych Słupsk, Kinga Szczecin, Anwilu Włocławek i BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

W sezonach 2012/13 i 2013/14 był liderem skuteczności w rzutach za 3 punkty w całej lidze. Jego największym sukcesem to mistrzostwo Polski w 2018 roku w barwach Anwilu.

– Cieszę się z pozostania w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Mam tutaj niedokończoną misję. Nie mogę się już doczekać nowego sezonu – powiedział Nowakowski.

Mijović z kolei do MKS-u dołączy w trakcie poprzednich rozgrywek. Rozegrał 19 meczów. Notował w nich średnio 9 punktów oraz 4,6 zbiórek

Dla Serba będzie to już trzeci sezon na naszych parkietach. Zanim trafił do Dąbrowy Górniczej reprezentował barwy GTK Gliwice. Przed występami na parkietach Energa Basket Ligi grał kolejno w BKK Radnicki Belgrad (Serbia), Rogaska Crystal (Słowenia), Kozuv Gevgelija (Macedonia), CSM Targu Jiu (Rumunia), BK Levicki Patrioti Levice (Słowacja) oraz w BC Levski Lukoil (Bułgaria). – Moim celem jest pomóc zespołowi w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników niż w poprzednim sezonie. Mamy niedokończone sprawy – podkreślił.

Dąbrowski klub zmienił też logo. Ma teraz nowocześniejszą linię, ale pozostały charakterystyczne elementy jak kształt herbu, duże i charakterystyczne litery nazwy klubu MKS oraz piłka do koszykówki. Uzupełniają go najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny w całej Polsce punkt na mapie Dąbrowy Górniczej, czyli Pałac Kultury Zagłębia oraz liście dębu, czyli symbol lasów dębowych w mieście.


Na zdjęciu: Michał Nowakowski okazał się silnym punktem MKS-u.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze