MKS Dąbrowa Górnicza. Gotowi do sezonu

Budowa zespołu na nowy sezon zakończona. Ostatnim zawodnikiem został Marek Piechowicz.


32-letni Piechowicz zdecydował się przedłużyć umowę na kolejny sezon. Będzie to już jego piąty w barwach klubu z Zagłębia Dąbrowskiego. Pierwszy raz występował w nim w latach 2009-11. Kolejny sezon zaliczył w 2012/13, a następnie w 2019/20. W ostatnich rozgrywkach notował średnio w meczu 4 punkty, 1,9 zbiórki i 1,3 asysty. Z gry trafiał z 44 procentową skutecznością. Najlepsze spotkanie rozegrał przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, gdy zdobył 12 punktów (5/5 z gry).

Piechowicz ma sporo atutów. Najważniejszym z nich jest uniwersalność. Może grać jako niski skrzydłowy, rzucający, a nawet rozgrywający.

Z pozostania Piechowicza w zespole nie kryje radości trener MKS-u, Alessandro Magro.


Przeczytaj jeszcze: Anwil się zbroi


Jestem pewien, że Marek będzie miał duży wpływ na cały zespół poza parkietem, ponieważ jest świetną osobą – ocenił Włoch.

Podpisanie umowy z Piechowiczem kończy budowę drużyny na nowy sezon. Prezentuje się bardzo ciekawie. Siłę pod koszme ma zapewnić Sacha Killeya-Jones. 21-letni Amerykanin, posiadający również brytyjski paszport, mierzy 211 cm i jest absolwentem renomowanej uczelni Kentacky. W ostatnim sezonie grał w estońskim Kalevie Tallin. W silnej Zjednoczonej Lidze VTB zdobywał średnio 6,8 pkt o miał 3,5 zbiórki. Natomiast w lidze estońsko-łotweskiej jego średnie to: 10,6 pkt i 3,9 zbiórki. W Dąbrowie Górniczej sporo obiecują sobie również po grze lee Moore’a i przede wszystkim Andy’ego Mazurczaka. Polski rozgrywający wychowywał się w Stanach Zjednoczonych. W poprzednich latach miał propozycję z Polski, ale dopiero teraz zdecydował się na przeprowadzkę do Energa Basket Ligi. Kilka lat temu był w kręgu zaintreresowania trenera naszej kadry Mike’a Taylora. W 2016 roku występował w kadrze B, a w 2017 zadebiutował w sparingach z Czechami w pierwszej reprezentacji. Ostatni sezon spędził w Holandii i grał znakomicie. Notował średnio 16,5 punktu, 5,5 asysty oraz 5,5 zbiórki w meczu.


Kadra MKS-u na nowy sezon

Rozgrywający

Lee Moore (USA), Andy Mazurczak, Patryk Wieczorek,

Rzucający

Elijah Wilson (USA), Mikołaj Ratajczak, Michał Kroczak

Niski skrzydłowy

Marek Piechowicz, Michał Nowakowski

Silny skrzydłowy

Ivan Karacić (BiH/Chorwacja), Konrad Dawdo

Środkowy

Sacha Killeya-Jones (USA), Jakub Motylewski

Trener Alesandro MAGRO


Na zdjęciu: Marek Piechowicz jako ostatni dołączył do MKS-u.

Fot. Piotr Matusewicz/pressfocus


Przeprowadzka do Hiszpanii

Wyjaśniła się przyszłość Jarosława Zyskowskiego. Najlepszy gracz poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi podpisał umowę z hiszpańskim RETAbet Bilbao Basket.

Zyskowski ma swoje pięć minut. W barwach Stelmnetu BC Zieloan Góra miał rewelacyjny poprzedni sezon. Miał ogromny udział przez zdobycie przez niego mistrzostwa Polski. Sam został nagrodzony tytułem najlepszego gracza sezonu. Świetnie pokazał się też w Bundeslidze. Choć jego RASTA Vechta nic nie zwojowała w kończącym sezon turnieju, ale Polak zdobywał po 18 punktów w dwóch pierwszych spotkaniach.

Nic dziwnego, że „Zyziem” zainteresowały się kluby silniejszych lig niż nasza. Już w czerwcu pojawiły się informacje, że może trafić do hiszpańskiej ACB. Teraz stały się faktem. „Jest nam niezmiernie miło powitać Zyskowskiego w drużynie” – napisali przedstawiciele klubu Bilbao Basket. W nowej drużynie Polak spotka się ze Szwedem Ludde Hakansonem, kolegą ze Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

Zyskowski z Bilbao Basket będzie miał okazję zagrać także w Lidze Mistrzów FIBA.

Komentarze