Zobacz
Do góry

MKS Dąbrowa Górnicza. Postawili na doświadczenie

Trzeci transfer i pierwszy zagraniczny MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zespół wzmocnił Darrell Harris.

Amerykanin z polskim paszportem to bardzo doświadczony gracz, doskonale znający realia Energa Basket Ligi. Występuje w niej już od dziewięciu lat. Do tej pory związany był jednak z klubami z północy Polski. Teraz czeka go przeprowadzka na południe.

35-latek przygodę z naszym krajem zaczął w sezonie 2009/10. Podpisał wówczas umowę z Kotwicą Kołobrzeg. Potem były AZS Koszalin i przez ostatnie dwa lata King Szczecin. Dla mierzącego 205 cm podkoszowego poprzednie rozgrywki nie były jednak zbyt udane.

Prześladowały go kontuzje. Najpierw zmagał się z urazem kciuka, a następnie kości śródstopia. W sumie leczył się trzy miesiące. Z tego powodu wystąpił w zaledwie 17 spotkaniach. Jego średnie to 12 minut gry, 4,9 pkt i 3,8 zbiórki. – Ze względu na urazy poprzednie rozgrywki były dla mnie po prostu złe. Teraz jednak wszystko jest już dobrze. Jestem podekscytowany powrotem do pracy i faktu, że znów będę mógł grać w koszykówkę – powiedział Darrell Harris.

Co zdecydowało o wyborze klubu z Zagłębia Dąbrowskiego? – Miałem inne opcje na nowy sezon, ale oferta MKS-u była zdecydowanie najlepsza dla mnie i mojej rodziny. Jako weteran chcę być dowódcą tego zespołu. Będę ciężko pracował i walczył, tak na treningach, jak i w meczach – zapowiedział Amerykanin.

Z transferu doświadczonego zawodnika bardzo zadowolony jest [Michał Dukowicz], szkoleniowiec dąbrowskiego zespołu. – Harris da nam dużą wartość. To niezwykle doświadczony gracz o solidnej etyce pracy. Będzie bardzo ważną częścią tej drużyny nie tylko na parkiecie, ale i poza nim – skomentował transfer.

MKS Dąbrowa Górnicza. Transfer po trzech latach

Harris w dąbrowskim zespole nie zabierze miejsca przeznaczonego dla obcokrajowców. Ma bowiem także polskie obywatelstwo. W naszym kraju znalazł żonę, Paulinę, z którą mają dwójkę dzieci. Amerykanin jest trzecim nowym graczem w MKS-ie. Wcześniej umowy podpisali Marek Piechowicz i Filip Put. Ważną umowę na nowy sezon ma natomiast Jakub Kobel.

Na zdjęciu: Darrel Harris chce być przywódcą nowego MKS-u.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze