MKS Dąbrowa Górnicza nie dał rady Legii

Od początku meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa widać było, że gospodarze nie będą mieć łatwego życia. Już po 4 min MKS przegrywał 2:13! Co prawda później Legii nie udało się utrzymać takiego tempa, jednak po pierwszej kwarcie goście prowadzili 12 punktami.

W drugiej części wydawało się, że MKS nie będzie mieć argumentów, żeby nawiązać walkę z Legią, ale… Od stanu 39:26 w trzy minuty zrobiło się 39:37 i do szatni „Wojskowi” schodzili prowadząc tylko trzema punktami.

Trzecia i czwarta kwarta dostarczyły najwięcej emocji. Legia raz za razem odskakiwała na kilkanaście punktów, jednak dąbrowianie za każdym razem dzielnie „gonili” rywala. Na minutę przed końcem Legia prowadziła 74:69 i prowadzenia nie oddała już do końca.

MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa 74:80 (16:28, 23:14, 13:20, 22:18).

MKS Dąbrowa Górnicza: Bartłomiej Wołoszyn 15, Mathieu Wojciechowski 14, Szymon Łukasiak 13, Cleveland Melvin 12, Ben Richardson 12, Michał Gabiński 6, Mateusz Zębski 2, Jakub Kobel 0.

Legia Warszawa: Sebastian Kowalczyk 19, Omar Prewitt 18, Michał Kołodziej 15, Jakub Karolak 15, Morayo Soluade 7, Rusłan Patiejew 4, Keanu Pinder 2, Mariusz Konopatzki 0, Patryk Nowerski 0, Roman Rubinsztejn 0, Dawid Sączewski 0.