MKS Kluczbork. Lekcja od czwartoligowca

Bolesna porażka MKS-u Kluczbork w meczu Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice.

Drużyna MKS-u Kluczbork odpadła z pucharowej rywalizacji, przegrywając w Zdzieszowicach 0:3 z tamtejszym Ruchem. Był to zatem udany debiut trenera Andrzeja Moskala w roli szkoleniowca „Zdzichów”.

Pierwszego gola dla IV-ligowca strzelił głową stoper Mateusz Baingo, który wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Drugi gol poszedł na konto Piotra Strzeleckiego, który skutecznie wyegzekwował „jedenastkę” podyktowaną za faul na Łukaszu Damracie. Zasłużone zwycięstwo gospodarzy w 83 minucie przypieczętował Denis Sotor, po raz trzeci zmuszając do kapitulacji Jakuba Grzesiaka.

W zespole trenera Piotra Jacka po raz pierwszy pojawił się środkowy obrońca Wojciech Mucha (zagrał 15 minut). 20-letni piłkarz jest wychowankiem Legionovii Legionowo, potem grał w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Stadionie Śląskim Chorzów, Górniku Konin, a w rundzie jesiennej bieżącego sezonu występował w III-ligowej Elanie Toruń (8 meczów).

Za tydzień drużynę MKS-u Kluczbork czeka pierwsze spotkanie ligowe w rundzie wiosennej. W niedzielę, 13 marca, podopieczni trenera Piotra Jacka w samo południe zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze.

Ruch Zdzieszowice – MKS Kluczbork 3:0 (1:0)

1:0 – Baingo, 40 min (głową), 2:0 – Strzelecki, 80 min (karny), 3:0 – Sotor, 83 min.

ZDZIESZOWICE: Sochacki – Tramsz, Baingo, Kowalczyk, Rychlewicz – Dębski, Damrat, Kiliński, Sotor, Łukowski (70. Mazur) – Strzelecki. Trener Andrzej MOSKAL.

KLUCZBORK: Grzesiak – Staszkiewicz (65. Błędowski), Krzyśków, Błaszkiewicz, Szota – Gajda (75. Mucha), Nykiel (75. Jóźwicki), Nahrebecki, Lewandowski, Zieliński – Przybylski. Trener Piotr JACEK.

Na zdjęciu: Drużyna z Kluczborka nie znalazła sposobu na pokonanie Ruchu Zdzieszowice.