MKS Kluczbork. Ruch jak na bazarze

MKS Kluczbork na rzecz Polonii Bytom stracił dwóch kluczowych zawodników, ale sukcesywnie wypełnia powstałą lukę.


Tego lata z trzecioligowcem z Kluczborka rozstało się dwóch zawodników, którzy w lwiej mierze decydowali o obliczu zespołu. Obydwaj przenieśli się do głównego faworyta do awansu do eWinner II ligi, czyli Polonii Bytom. Mowa o pomocnikach – niespełna 25-letnim Lucjanie Zielińskim oraz o dwa lata starszym Tomaszu Gajdzie. „Zielu” w poprzednim sezonie dodatkowo był najlepszym snajperem MKS-u, na jego koncie znalazło się 16 goli.

Po okresie wypożyczenia do swoich macierzystych klubów wrócili bramkarze – 19-letni Jakub Grzesiak (z Górnika Zabrze, rozegrał 22 mecze w III lidze), który w nadchodzącym sezonie będzie występował w II-ligowym Stomilu Olsztyn oraz o rok starszy Krystian Wieczorek (z Podbeskidzia Bielsko-Biała, zagrał 5 meczów w III lidze). W zespole z Kluczborka nie zobaczymy także niespełna 21-letniego Michała Mocarskiego (wystąpił w 7 spotkaniach i wyciągał piłkę z siatki aż 17 razy!), któremu skończył się kontrakt.

Do zespołu trenera Tomasza Chatkiewicza dołączyło kilku nowych zawodników. Roczną umową z MKS-em związał się niespełna 30-letni pomocnik Michał Płonka, który ma za sobą występy w takich drużynach jak Górnik Zabrze (3 mecze w ekstraklasie), Zawisza Bydgoszcz, Energetyk ROW Rybnik, Legionovia Legionowo, Rozwój Katowice, Stal Stalowa Wola i Polonia Bytom. Jako junior zakładał koszulki Piasta Gliwice (jest wychowankiem tergo klubu) i Gwarka Zabrze. W poprzednim sezonie zagrał w III lidze w barwach Polonii Bytom 27 meczów (spędził na boisku 1797 minut), w których strzelił trzy gole.

Nową-starą twarzą z MKS-ie Kluczbork jest 27-letni napastnik Radosław Mikulski. Wychowanek Rolnika Wierzbica Górna wrócił do Kluczborka po niespełna ośmiu latach (odszedł zimą 2015 roku do Swornicy Czarnowąsy, a stamtąd do Agroplonu Głuszyna. Po wycofaniu się tego zespołu z rozgrywek IV ligi w ostatnim czasem grał w GKS-ie Rychtal. Mikulski za czasów gry w MKS-ie Kluczbork w II lidze w 15 meczach ligowych strzelił dwie bramki.

Nową umowę z MKS-em Kluczbork podpisał niespełna 19-letni obrońca Nataniel Szota. To będzie jego trzeci sezon w III lidze (42 mecze, 1 gol) w barwach zespołu, którego jest wychowankiem. Przed powrotem do MKS-u występował w drużynach juniorów MOSiR Opole i Odry Opole.

Do zespołu trenera Chatkiewicza dołączył także 20-letni pomocnik Robert Ziółkowski, który jest wychowankiem Pogoni Syców, a potem grał w Lechii Dzierżoniów, AKS-ie SMS Łódź, Lider Włocławek, RKS Radomsko i Pelikan Łowicz. W tym ostatnim zagrał w 32 meczach w III lidze.

Drugi tydzień przygotowań do nowego sezonu MKS Kluczbork zakończył meczem sparingowym z Gwarkiem Tarnowskie Góry, który odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00


Na zdjęciu: Do zespołu MKS-u Kluczbork dołączył doświadczony pomocnik. Michał Płonka (w środku).

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus