MKS Kluczbork – Stal Brzeg. Derbowa wygrana ciosów

W trzech dotychczasowych meczach tych drużyn padły 3 gole, a w dzisiejszy wieczór aż 6.


Derbową wymianę ciosów rozpoczął Norbert Jaszczak, który wykorzystał podanie Dominika Lewandowskiego i uderzył pod poprzeczkę. W 22 min miejscowi mogli prowadzić 2:0, ale kolejnej centry Lewandowskiego nie zdołał sfinalizować Filip Latusek. Ta sytuacja szybko się zemściła, a jak powinno się uderzać głową zademonstrował Damian Celuch. Nikt wówczas nie przypuszczał, że piłka w siatce zatrzepocze jeszcze 4-krotnie, z czego 3 razy przed przerwą. Rozochoceni goście nie mieli zamiaru rezygnować z kolejnych ataków, czego efektem było trafienie Mateusza Dychusa. Nie minęło 120 sek., a był remis. Doprowadził do niego jeden z lepszych na boisku, Lewandowski. Po przechytrzeniu obrońców stanął oko w oko Aminem Stitou i płaskim uderzeniem posłał piłkę w „długi” róg. Brzeżan jednak to nie załamało i w drodze do szatni cieszyli się z trzeciego gola. Sędzia uznał, że Miłosz Paradowski spowodował upadek Celucha i wskazał na „wapno”. Piłkę na nim ustawił sam poszkodowany i zapewnił swej drużynie prowadzenie.

To zapowiadało emocje po zmianie stron i faktycznie do nich doszło. Gdy za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą kartkę ujrzał Paweł Baraniak, miejscowi musieli sobie radzić w dziesięciu. Wydawało się, że przyjezdni zdołają utrzymać korzystny wynik, ale w 63 min sprytniejszy od obrońców Stali okazał się Bartosz Włodarczyk, strzelając 10. gola w sezonie. Od 82 min siły powinny być wyrównane, ale sędzia miast usunąć z boiska brutalnie faulującego Piotra Niewieściuka, pokazał mu jedynie „żółtko”, doprowadzając do furii Jana Furlepę, który końcowe minuty emocjonujących derbów Opolszczyzny oglądał z trybun.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 3:3 (2:3)

1:0 – Jaszczak, 9 min, 1:1 – Celuch, 26 min (głową), 1:2 – Dychus, 32 min, 2:2 – Lewandowski, 34 min, 2:3 – Celuch, 45 min (karny), 3:3 – Włodarczyk, 63 min

MKS: D. Witek – Orłowicz, Gierak, Paradowski, Witkowski – Lewandowski, K. Latusek (56. Nykiel), Jaszczak (70. Mazur), Baraniak – Jurasik (56. Włodarczyk), F. Latusek. Trener Jan FURLEPA.

STAL: Stitou – Ogrodowski, Niewieściuk (85. Jaros), Banach, Kowalski – Dychus (71. Borycka), Kuriata, Sypek, Niemczyk (71. Danielik), Kamiński – Celuch. Trener Marek SZYMOCHA.

Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa).

Żółte kartki: F. Latusek, Baraniak – Kamiński, Niewieściuk, Dychus, czerwona Baraniak (52, druga żółta).


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus