MKS Kluczbork. Wrócił Zieliński

Trzecioligowiec z Opolszczyzny dokonał poważnego wzmocnienia przed rundą wiosenną. Do klubu z Kluczborka wrócił bowiem Lucjan Zieliński.


23-letni prawy pomocnik grał już w MKS-ie w sezonie 2017/18, jeszcze w czasach II ligi, kiedy był wypożyczony z Miedzi Legnica. Wiosnę 2019 Zieliński spędził w Ruchu Chorzów. Choć drużyna spisywała się fatalnie, on indywidualnie miał tam dobry okres, wyróżniał się w II-ligowych rozgrywkach, seryjnie wygrywał pojedynki na skrzydle i po spadku „Niebiescy” chcieli go zatrzymać. Piłkarz uznał jednak, że nie zamierza grać na tak niskim szczeblu jak III liga. Po pewnym czasie rozwiązał kontrakt, lecz… wylądował jeszcze poziom niżej, bo w Moto-Jelczu Oława, którego jest wychowankiem. Przez ostatni rok był zawodnikiem Skry Częstochowa. Rozegrał w jej barwach 21 meczów w II lidze, z czego 14 – ostatniej jesieni, po której został przez klub spod Jasnej Góry wystawiony na listę transferową.


Czytaj jeszcze: Młodzieżowcy na pokładzie

W Kluczborku będzie miał okazję się odbudować. W tym okienku drużyna trenera Jana Furlepy została osłabiona (Kamil Jurasik, Adam Orłowicz, Kamil Nitkiewicz, Paweł Baraniak, Maciej Turek, Patryk Marczyński, Michał Mazur), uzupełniając kadrę jedynie trzema młodzieżowcami: bramkarzem Michałem Mocarskm z KS Wasilków, pomocnikiem Kacprem Pudlikiem z Odry Opole oraz napastnikiem Marcelem Jaszczykiem z Arki Gdynia. Angaż Zielińskiego, który podpisał kontrakt do końca sezonu, to pierwsze konkretniejsze wzmocnienie MKS-u.


Fot. Rafal Rusek / PressFocus