MKS zdobył Gliwice

MKS Dąbrowa Górnicza świetnie wszedł w sezon. Podopieczni Jacka Winnickiego pokonali w Gliwicach miejscowe GTK 95:67.

Goście lepiej rozpoczęli mecz. Po rzutach Michaela Lewisa i Michała Nowakowskiego prowadzili 7:0. Mimo odpowiedzi Robertsa Stumbirisa zespół z Gliwic nie miał wiele do powiedzenia. Nowakowski wsparty przez D.J-a Fennera, Nicolasa Moore’a i Filipa Małgorzaciaka powiększał przewagę MKS-u. Pierwszą połowę goście kończyli z przewagą 16 punktów.

Po przerwie podopieczni Winnickiego sukcesywnie powiększali dystans między nimi, a GTK był ogromny. Po trzeciej kwarcie goście prowadzili już 76:56. Czwarta część meczu MKS rozpoczął od świetniej serii 8:0. Wówczas zwycięzca był już znany, a Winnicki zaczął posyłać do gry młodych zawodników. Podobnie poczynił Robert Witka. Ostatecznie MKS wygrał 95:67 i potwierdził, że w tym sezonie chce walczyć o play-offy.

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 67:95 (19:29, 16:22, 21:25, 11:19)

GTK: Adam Ramstedt 8, Aleksander Wiśniewski 0, Aleksander Busz 0, Daniel Gołębiowski 5, Mikołaj Adamczak 2, Matthew Williams 5, Filip Put 10, Romerts Stumbris 14, Michał Podulka 0 Keyshawn Woods 9, Jabarie Hinds 14.

MKS: Michael Lewis II 18, Marcin Piechowicz 3, Adam Brenk 7, Josip Sobin 6, Milivoje Mijović 5, Alan Czujkowski 0, Nicolas Moore 9, Jakub Motylewski 2, D.J. Fenner 18, Filip Małgorzaciak 11, Michał Nowakowski 15, Wiktor Rajewicz 1.