Mladenović gwiazdą sezonu

Prawie 30-letni (urodziny będzie obchodził 15 sierpnia) Filip Mladenovic został najlepszym piłkarzem minionego sezonu ekstraklasy.


Serb, który na gali w Warszawie otrzymał także nagrodę dla najlepszego obrońcy rozgrywek PKO Ekstraklasy 2020/2021, przyczynił się do zdobycia tytułu mistrza Polski przez stołeczną Legię.

Głosy na najlepszego piłkarza oddawali zawodnicy, którzy grali w tym sezonie w ekstraklasie, przy czym nie można było głosować na kolegę z drużyny.

– Fajnie, że wybrali mnie piłkarze – powiedział zadowolony Filip Mladenović.

– To najlepsza taka nagroda, najbardziej wartościowa, bo oni najlepiej wiedzą, jak to wygląda. Wiem, z którego klubu zebrałem dużo głosów – poinformowano mnie, że dostałem stamtąd 13. To świadczy o tym, że mnie tam dobrze wspominają. Cieszę się z tego, że też zrobiliśmy coś fajnego we wcześniejszym sezonie. Po to się jest piłkarzem, żeby zdobywać trofea, ale mam nadzieję, że to nie jest moje ostatnie słowo – powiedział Serb odbierając nagrodę.

Wyróżniono także dwóch jego kolegów z drużyny. W kategorii „Pomocnik sezonu” zwyciężył Luquinhas, który był nieobecny na gali. Przedz zakończeniem rozgrywek pojechał do Brazylii, ponieważ urodziło mu się dziecko. Z kolei najlepszym napastnikiem został Tomasz Pekhart. 31-letni Czech otrzymał także nagrodę za tytuł króla strzelców, do zdobycia której wystarczyły mu 22 gole.

Za najlepszego trenera sezonu uznano Marka Papszuna, pod wodzą którego Raków Częstochowa został wicemistrzem kraju, a także zdobył Puchar Polski. Jego podopieczny, Kamil Piątkowski, triumfował w kategorii „Młodzieżowiec sezonu”. Bramkarzem sezonu został Dante Stipica z Pogoni Szczecin. Chorwat wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach ligowych i w 17 z nich zachował czyste konto.

Ponadto statuetkę za najlepszy wynik w cyklicznym programie „Turbokozak”, w którym piłkarze wykonują szereg konkurencji za punkty, otrzymał Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań. Natomiast najładniejszą bramkę sezonu zdobył Hiszpan Jesus Imaz – zawodnika Jagiellonii Białystok nagrodzono za trafienie w meczu z Cracovią w 9. kolejce.

Nagrody indywidualne za sezon 2020/2021:

Piłkarz Sezonu – Filip Mladenović (Serbia/Legia Warszawa)
Trener Sezonu – Marek Papszun (Raków Częstochowa)
Bramkarz Sezonu – Dante Stipica (Chorwacja/Pogoń Szczecin)
Obrońca Sezonu – Filip Mladenovic (Serbia/Legia Warszawa)
Pomocnik Sezonu – Luquinhas (Brazylia/Legia Warszawa)
Napastnik Sezonu – Tomasz Pekhart (Czechy/Legia Warszawa)
Gol sezonu – Jesus Imaz (Hiszpania/Jagiellonia Białystok)
Król strzelców -Tomasz Pekhart (Czechy/Legia Warszawa) – 22 bramki
Młodzieżowiec sezonu – Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa).


Fot. Adam Starszynski / PressFocus