Młody, ale już doświadczony. Bartłomiej Piekarczyk nowym trenerem BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała

Gdy przed rokiem szefowie BKS-u podpisywali nowy kontrakt z Norwegiem, nie brakowało szumnych deklaracji. Miał to być szkoleniowiec na lata, który przywróci blask bielskim siatkarkom i za trzy lata zdobędzie dla klubu mistrzostwo Polski.

Z zapowiedzi nic nie wyszło. BKS w bieżących rozgrywkach zajął siódmą pozycję i Aleksandersen pożegnał się z klubem. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron, bo jak wyjaśnili działacze zmieniły się warunki finansowe i BKS musiał zmienić politykę transferową.

Poszukiwania nowego szkoleniowca nie trwały długo. Norwega zastąpił Bartłomiej Piuekarczyk. 31-letni trener to były siatkarz BBTS Bielsko-Biała oraz zespołów z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej, który z powodu kontuzji musiał dość wcześnie zakończyć sportową karierę.

Jako trener pracował w KSZO Ostrowiec Św. jako asystent trenera Dariusza Parkitnego. Następnie przeniósł się do BKS gdzie pełnił funkcję drugiego trenera u boku Włocha Emanuele Sbano. Mariusza Wiktorowicza i ostatnio Aleksandersena. – Czterech różnych trenerów i cztery różne podejścia do prowadzenia drużyny, z których warto wyciągnąć to, co było dobre, a odrzucić to, co nie zdawało rezultatu. Wierzymy, że trener Piekarczyk będzie potrafił to zrobić. W przyszłym sezonie planujemy zbudować młody i ciekawy zespół, dlatego myślę, że trener Piekarczyk będzie pasował do niego idealnie – powiedział Andrzej Pyć, prezes BKS-u.