Młody i perspektywiczny zasili siatkarską GieKSę

Ma 22 lata i gra na pozycji przyjmującego. Mimo młodego wieku może pochwalić się już sporym doświadczeniem. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2014/15 w barwach Politechniki Warszawskiej. Potem grał w AGH Kraków, Espadonie Szczecin, a ostatnio w Asseco Resovii.

– Chcę się rozwijać, mam nadzieję, że w Katowicach odnajdę to, co zaplanowałem – powiedział w wywiadzie dla klubowej strony internetowej. Przyznał też, że duży wpływ na jego decyzję miała osoba trenera GieKSy. – Piotr Gruszka był bardzo dobrym zawodnikiem, grał na tej samej pozycji, co ja. Będę się starał jak najczęściej korzystać z jego podpowiedzi.

– To młody, ale bardzo utalentowany i perspektywiczny zawodnik, który ciągle chce się uczyć oraz polepszać swój warsztat. Potrzebowaliśmy takiego przyjmującego – ocenił Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki katowickiego klubu.

Oprócz Depowskiego wcześniej umowy z GieKSą podpisali reprezentant Belgii, przyjmujący Tomas Rousseaux (ostatnio Indykpol AZS Olsztyn), libero Dawid Ogórek z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki i środkowy Wojciech Sobala (Jastrzębski Węgiel). Umowy z GKS przedłużyli natomiast Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Karierę zakończył dotychczasowy kapitan GKS Dominik Witczak. Oprócz niego z klubem pożegnali się też libero Adrian Stańczak, środkowi Paweł Pietraszko i Tomasz Kalembka oraz przyjmujący Serhij Kapelus i Kacper Stelmach.