Młody „Plastik” na pokładzie

MRKS Czechowice-Dziedzice zbroi się przed rozpoczęciem rozgrywek w II grupie Zina IV ligi śląskiej.


Przed miesiącem trener MRKS-u Czechowice-Dziedzice Jarosław Kupis w rozmowie ze mną nie ukrywał ambitnych planów związanych z nadchodzącym sezonem.

– Zarząd klubu konkretnie nie sprecyzował oczekiwań na sezon 2021/2022, ale ja jestem ambitnym trenerem i podnoszą sobie poprzeczkę – powiedział wówczas niespełna 40-letni szkoleniowiec.

– Jeszcze przed ostatnim meczem w poprzednim sezonie powiedziałem zawodnikom w szatni, że w następnych rozgrywkach chcę powalczyć o wyższe cele niż środek tabeli. Mam na myśli miejsca 1-5 i do tego będziemy dążyć.

Pomóc w realizacji tego celu mają zakupy, jakich do tej pory dokonał klub z Czechowic-Dziedzic. Najnowszym nabytkiem MRKS-u jest niespełna 24-letni (urodziny będzie obchodził 23 grudnia) napastnik Dawid Pawlusiński. Syn znanego z występów w ekstraklasie Dariusza (144 mecze, 26 goli) jest wychowankiem Cracovii. Potem na jego piłkarskim szlaku znalazła się Unia Turza Śląska, w której rozegrał 50 meczów w III lidze (1 gol), a ostatnio grał w niej w IV lidze.

Młody „Plastik” nie będzie jedyną nową twarzą w zespole trenera Jarosława Kupisa. Do MRKS-u dołączył 25-letni stoper Marcin Mizia. Jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, potem grał w Granicy Ruptawa, Unii Racibórz, Decorze Bełk, Gwarku Ornontowice, a w poprzednim sezonie był zawodnikiem IV-ligowej Unii Książenice. Z tego samego klubu przyszedł o rok młodszy boczny obrońca Bartłomiej Lorenc, który również piłkarskiego abecadła uczył się w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Po ukończeniu wieku juniora podpisał kontrakt z GKS-em 1962 Jastrzębie, z którego został wypożyczony do III-ligowego Pniówka 74 Pawłowice (15 meczów w sezonie 2016-2017). 29 kwietnia 2017 roku w meczu Pniówka ze Skrą Częstochowa (1:4) doznał poważnej kontuzji i na boisko wrócił dopiero po rocznej przerwie! Wylądował w najpierw w Beskidzie Skoczów, potem grał Unii Racibórz, Odrze „Centrum” Wodzisław Śląski, skąd latem 2020 roku trafił do Unii Książenice.

Tego lata do MRKS-u Czechowice-Dziedzice dołączyli ponadto

Paweł Kozioł ze Spójni Landek, niespełna 19-letni napastnik Szymon Gołuch z KS Bystra, oraz młodzieżowcy z lokalnej UMKS „Trójki” – bramkarz Rafał Grajcarek oraz pomocnicy Dominik Kania i Bartłomiej Kobiela.

W zespole trenera Kupisa odeszli – Karol Lewandowski, Konrad Gondko i Wojciech Loranc, zaś do jednego ze śląskich III-ligowców przymierzany jest Mateusz Wrana.


Na zdjęciu: Piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice nie oszczędzają się podczas treningów.

Fot, facebook.com/MRKS-Czechowice-Dziedzice