Młodzież z Gdyni zaskoczyła Widzew

Podopieczni trenera Dariusza Marca do doliczonego czasu gry pierwszej połowy przegrywała z łodzianami. Po przerwie Arka była bezkonkurencyjna dla Widzewa.

Trener Janusz Niedźwiedź mógł być w pełni zadowolony z pierwszych 20 minut spotkania. Widzew przycisnął Arkę, która miała problemy z wyprowadzeniem ataku na bramkę Jakuba Wrąbla. Więcej pracy miał Kacper Krzepisz, który musiał mieć się na baczności. Arka w defensywie popełniła jeden błąd. Wykorzystał go Marek Hanousek. Obrońca gospodarzy wybił piłkę zbyt krótko. 30-letni Czech płaskim uderzeniem pokonał Krzepisza. Dla Hanouska było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Upływający czas sprawiał, że do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Olaf Korbacki. 20-latek, mimo opatrunku na głowie po jednym ze starć, zdołał uderzyć nie do obrony dla Wrąbla. Bramka odblokowała zespół Dariusza Marca. W drugiej połowie prezentowali się zdecydowanie lepiej. Blisko wyjścia na prowadzenie zawodnicy Arki byli już w 49 minucie. Wówczas tuż przed polem karnym faulowany był Korbacki, choć można mieć wątpliwości, czy sędzia Wojciech Myć podjął poprawną decyzję. Piłkarz gospodarzy został nieprzepisowo zatrzymany praktycznie na samej linii „szesnastki”. Arka nie wykorzystała jednak rzutu wolnego.

W 69 minucie dopięli swego. Bohaterem ponownie był Korbacki. Zespół z Łodzi otworzył mu „korytarz”, którym ruszył na bramkę Wrąbla i wykorzystał swoją sytuację. O pechu mógł mówić trener Niedźwiedź. Kilkanaście sekund przed golem dla Arki dokonał dwóch zmian, co mogło lekko rozkojarzyć zespół. Widzew miał jeszcze okazję, po której wynik mógł zmienić się na ich korzyść. Nie wykorzystali jednak tej sytuacji, co zemściło się na gościach. 21-letni Karol Czubak wykorzystał podanie kolegi i dobił Widzew, który nie był w stanie się podnieść. Była to pierwsza porażka zespołu trenera Niedźwiedzia w tym sezonie.

Arka Gdynia – Widzew Łódź 3:1 (1:1)

0:1 – Hanusek, 10 min, 1:1 – Korbacki, 45+3 min, 2:1 – Korbacki, 69 min, 3:1 – Czubak, 80 min.

ARKA: Krzepisz – Kasperkiewicz, Marcjanik, Dobrotka – Kobacki (70. Korbacki), Bednarski, Deja, Valcarce – Adamczyk, Aleman – Czubak (84. Hiszpański). Trener Dariusz MARZEC.

WIDZEW: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Nowak – Zieliński, Hanousek, Tetteh (68. Mucha), Gołębiowski (73. Guzdek)– Letniowski (69. Danielak), Kun (20. Michalski) – Tomczyk (73. Nunes). Trener Janusz NIEDŹWIEDŹ.

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Widzów 4520. Żółte kartki: Kasperkiewicz, Marcjanik – Letniowski, Gołębiowski, Michalski, Dejewski.