Zobacz
Do góry

Mocne przetarcie Czarnych

Zawodniczki z Sosnowca wzięły udział w prestiżowym turnieju halowym w niemieckim Poczdamie. Podopieczne Grzegorza Majewskiego w starciu z klasowymi rywalami zaprezentowały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Trzydniowa wizyta w Poczdamie rozpoczęła się od sparingowego boju z 1.FFC Turbine Poczdam, czwartym zespołem niemieckiej ekstraklasy Allianz Frauen-Bundesliga. Po golu Dżesiki Jaszek Czarne długo prowadziły. Rywalkom udało się wyrównać dopiero w końcówce spotkania.

Z wysokości trybun spotkanie oglądał selekcjoner kobiecej reprezentacji Miłosz Stępiński. W sobotę i niedzielę Czarne wzięły udział w międzynarodowym turnieju AOK Turbine Hallencup. W rywalizacji grupowej sosnowiczanki zmierzyły się z serbską Crveną Zvezdą Belgrad, rumuńską Gintrą Universitetas i węgierskim MTK Hungaria Budapeszt, z każdym dwukrotnie. Odniosły pięć zwycięstw, ponosząc jedną porażkę: ze Crveną Zvedą – 1:0 i 5:0), Gintrą 3:1 i 2:0, MTK 2:1 i 2:3. W fazie pucharowej sosnowiczanki uległy 0:5 gospodyniom, Turbine Poczdam. W meczu o trzecie miejsce z MTK Hungaria Czarne wygrały 5:1.

– Kapitalna forma przygotowań do sezonu. Cały wypad zorganizowany był perfekcyjnie. Dziewczyny miały możliwość zagrania przeciwko bardzo dobrym zawodniczkom, turniej halowy był też formą odskoczni od tego co robimy na boisku. Na pewno doświadczenie zdobyte w Niemczech będzie procentować w przyszłości – podkreśla trener Majewski. Wiosenne zmagania Czarne, które w tabeli ekstraklasy zajmują trzecie miejsce, rozpoczną 16 lutego wyjazdowym meczem ¼ finału Pucharu Polski. Rywalem będzie KKP Bydgoszcz.

Krzysztof Polaczkiewicz

 

Komentarze