Moskal obiecuje ofensywną grę

Na razie do końca sezonu, ale z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Wczoraj warunki umowy z Zagłębiem uzgodnił nowy trener sosnowiczan, Kazimierz Moskal.


Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami Kazimierz Moskal zastąpił na ławce trenerskiej Zagłębia Krzysztofa Dębka. W sobotę nowy trener oglądał z wysokości trybun poczynania przyszłych podopiecznych. Pesymiści wieszczyli, że po tym jak przyszło mu oglądać porażkę sosnowiczan z Koroną Kielce zapewne nie zostanie w Sosnowcu na dłużej. Jak widać nowy trener I-ligowca wyzwań się nie boi. Przypomnijmy, że Zagłębie w 10 dotychczasowych meczach sezonu 2020/2021 wygrało zaledwie dwa razy i poniosło aż siedem porażek.

– Chciałbym, by Zagłębie prezentowało to, co lubię, co jest fajne w piłce, czyli ofensywną grę – zapewnia Kazimierz Moskal, który do Sosnowca ściągnął dwóch swoich współpracowników. Jednym z jego asystentów będzie Maciej Musiał, z kolei trenerem bramkarzy został Paweł Primel, który na tym stanowisku zastąpi Sławomira Rydla. Primel to były bramkarz doskonale znany w naszym regionie, ma na koncie prawie 50 spotkań w ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław. Grał także w Miedzi Legnica, Śląsku Wrocław czy Zagłębiu Lubin. Jako trener bramkarzy pracował m.in.: w Lechu Poznań czy Wiśle Kraków.  W sztabie pozostaje Łukasz Matusiak, który jako tymczasowy szkoleniowiec poprowadził w sobotę sosnowiczan w przegranym 1:3 starciu z Koroną Kielce. Wraz z Musiałem Matusiak będzie asystentem nowego trenera.
Za przygotowanie motoryczne drużyny nadal odpowiadać będzie dr Artur Gołaś, z kolei analitykiem pozostaje Fabio Ribeiro. Nie zmienia się także ekipa medyczna.

Kazimierz Moskal to były piłkarz m.in.: Wisły Kraków, Lecha Poznań, a także Górnika Zabrze. Na boiskach ekstraklasy zaliczył prawie 300 spotkań, strzelił 44 gole. Zaliczył sześć występów w narodowej reprezentacji. W barwach Lecha i Wisły sięgał po mistrzostwo Polski, grał także w Izraelu. Po zakończeniu kariery sportowej był asystentem Wernera Liczki, Jerzego Engela, Tomasza Kulawika, Dana Petrescu, Dragomira Okuki i Adama Nawałki w Wiśle Kraków. W 2007 roku po zwolnieniu tego ostatniego przejął zespół i prowadził go samodzielnie do końca sezonu 2006/2007. Potem zastąpił go na tym stanowisku Maciej Skorża. Od początku sezonu 2010/2011 Moskal był asystentem trenera Wisły Roberta Maaskanta. 7 listopada 2011 roku po odejściu Holendra, Moskal ponownie objął stanowisko pierwszego trenera w krakowskim klubie. 1 marca 2012 roku zastąpił go na tym stanowisku Michał Probierz. W 2013 roku został trenerem pierwszoligowego GKS-u Katowice. 10 marca 2015 po raz trzeci został trenerem Wisły, zastępując na stanowisku Franciszka Smudę. Potem był trenerem Pogoni Szczecin z którą awansował do półfinału rozgrywek Pucharu Polski. Prowadził także Sandecję Nowy Sącz oraz ŁKS Łódź, z którym w sezonie 2018/2019 wywalczył awans do ekstraklasy. Z łódzkim klubem rozstał się na początku maja bieżącego roku gdy zastąpił go Wojciech Stawowy.

Moskal na trenerskiej ławce Zagłębia zadebiutuje w najbliższą sobotę podczas wyjazdowego starcia z Radomiakiem Radom. Sosnowiczanie powalczą tym samym o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie…


Fot. zaglebie.eu

Komentarze