Zobacz
Do góry

Dobre miejsce do rozwoju

W bielskim klubie już myślą o kolejnym sezonie. Pierwszym ruchem transferowym jest przedłużenie umowy przez Kornelię Moskwę.

Bieżące rozgrywki, mimo odmłodzenia drużyny, są dla bielszczanek udane, bo mają ogromną szansę na zakończenie ich na piątej pozycji. Pierwszy mecz w Bydgoszczy z Bankiem Pocztowym Pałacem wygrały 3:1. Jeśli pokonają rywalki po raz drugi tym razem we własnej hali (15 kwietnia), to cel osiągną. Będzie to najlepszych ich wynik w rozgrywkach ligowych od czterech lat. W sezonie 2013/14 zajęły również piątą lokatę. Potem było 8. miejsce, a w trzech ostatnich sezonach 7.

Choć przed BKS-em jeszcze ostatni akord sezonu, szefowie klubu już myślą o kolejnych rozgrywkach. – Są szanse, że uda nam się zatrzymać najlepsze zawodniczki i będziemy się o to starać. Mamy nadzieję, że siatkarkom odpowiada stabilność naszego klubu. Chcielibyśmy widzieć dalszy, indywidualny ich rozwój i kontynuację tego, co wypracowaliśmy w tym sezonie. Mamy pewne przemyślenia i chcielibyśmy np. podnieść średnią wzrostu zespołu. Jesteśmy oczywiście uzależnieni od sytuacji na rynku transferowym, jednak wierzymy, że w przyszłym sezonie zespół zrobi kolejny krok naprzód – powiedział w jednym z wywiadów Andrzej Pyć, prezes klubu.

Bielskim działaczom pierwszy ruch udało się już zrobić. Na kolejny sezon w zespole zostaje Kornelia Moskwa. – Zdecydowałam się dość wcześnie, bo dalej chcę się rozwijać, a pod okiem trenera Bartłomieja Piekarczyka będzie on optymalny – powiedziała środkowa, dla której będzie to już szósty sezon w BKS-ie.

Bielszczanki o krok od piątego miejsca

Moskwa przyszła do niego w 2014 rok, mając zaledwie 18 lat. Początkowo była rezerwową, a w zaprezentowaniu pełni swoich umiejętności przeszkadzały jej też kontuzje. Dopiero bieżące rozgrywki okazały się przełomowe. Trener Piekarczyk często wystawiał ją w wyjściowym składzie, a zawodniczka odwdzięczyła się dobrą grą. Jej mocną stroną jest zagrywka. W całym sezonie zaserwowała 30 asów, co daje jej 8. wynik w lidze. Mając 62 punktowe bloki zajmuje 7. pozycję w rankingu najlepszych blokujących. Raz, za mecz z #Volley Wrocław, otrzymała też statuetkę MVP.

Dodajmy, że Moskwa jest wychowanką KPKS Halemba Ruda Śląska. Grała i uczyła się też w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu. W 2013 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy kadetek. – Spośród wszystkich obecnie grających siatkarek w BKS Profi Credit Bielsko-Biała, Kornelia jest zawodniczką z najdłuższym stażem w naszym zespole. Bardzo się cieszę, że takie siatkarki jak Kornelia identyfikują się z naszym klubem i chcą w nim kontynuować swoją karierę. Różnie jej się wiodło w ostatnich latach, ale ten sezon pokazał, jak wielki drzemie w niej potencjał. Do dobrej gry zagrywką, którą prezentowała również w poprzednich sezonach, w obecnym dorzuciła jeszcze świetną grę w bloku i coraz lepszą grę w ataku – powiedział Jacek Zięba, członek zarządu klubu.

 

Na zdjęciu: Kornelia Moskwa w bieżących rozgrywkach wyrosła na pierwszoplanową postać BKS-u.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport