Dobre miejsce do rozwoju

Bieżące rozgrywki, mimo odmłodzenia drużyny, są dla bielszczanek udane, bo mają ogromną szansę na zakończenie ich na piątej pozycji. Pierwszy mecz w Bydgoszczy z Bankiem Pocztowym Pałacem wygrały 3:1. Jeśli pokonają rywalki po raz drugi tym razem we własnej hali (15 kwietnia), to cel osiągną. Będzie to najlepszych ich wynik w rozgrywkach ligowych od czterech lat. W sezonie 2013/14 zajęły również piątą lokatę. Potem było 8. miejsce, a w trzech ostatnich sezonach 7.

Choć przed BKS-em jeszcze ostatni akord sezonu, szefowie klubu już myślą o kolejnych rozgrywkach. – Są szanse, że uda nam się zatrzymać najlepsze zawodniczki i będziemy się o to starać. Mamy nadzieję, że siatkarkom odpowiada stabilność naszego klubu. Chcielibyśmy widzieć dalszy, indywidualny ich rozwój i kontynuację tego, co wypracowaliśmy w tym sezonie. Mamy pewne przemyślenia i chcielibyśmy np. podnieść średnią wzrostu zespołu. Jesteśmy oczywiście uzależnieni od sytuacji na rynku transferowym, jednak wierzymy, że w przyszłym sezonie zespół zrobi kolejny krok naprzód – powiedział w jednym z wywiadów Andrzej Pyć, prezes klubu.

Bielskim działaczom pierwszy ruch udało się już zrobić. Na kolejny sezon w zespole zostaje Kornelia Moskwa. – Zdecydowałam się dość wcześnie, bo dalej chcę się rozwijać, a pod okiem trenera Bartłomieja Piekarczyka będzie on optymalny – powiedziała środkowa, dla której będzie to już szósty sezon w BKS-ie.

Moskwa przyszła do niego w 2014 rok, mając zaledwie 18 lat. Początkowo była rezerwową, a w zaprezentowaniu pełni swoich umiejętności przeszkadzały jej też kontuzje. Dopiero bieżące rozgrywki okazały się przełomowe. Trener Piekarczyk często wystawiał ją w wyjściowym składzie, a zawodniczka odwdzięczyła się dobrą grą. Jej mocną stroną jest zagrywka. W całym sezonie zaserwowała 30 asów, co daje jej 8. wynik w lidze. Mając 62 punktowe bloki zajmuje 7. pozycję w rankingu najlepszych blokujących. Raz, za mecz z #Volley Wrocław, otrzymała też statuetkę MVP.

Dodajmy, że Moskwa jest wychowanką KPKS Halemba Ruda Śląska. Grała i uczyła się też w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu. W 2013 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy kadetek. – Spośród wszystkich obecnie grających siatkarek w BKS Profi Credit Bielsko-Biała, Kornelia jest zawodniczką z najdłuższym stażem w naszym zespole. Bardzo się cieszę, że takie siatkarki jak Kornelia identyfikują się z naszym klubem i chcą w nim kontynuować swoją karierę. Różnie jej się wiodło w ostatnich latach, ale ten sezon pokazał, jak wielki drzemie w niej potencjał. Do dobrej gry zagrywką, którą prezentowała również w poprzednich sezonach, w obecnym dorzuciła jeszcze świetną grę w bloku i coraz lepszą grę w ataku – powiedział Jacek Zięba, członek zarządu klubu.

 

Na zdjęciu: Kornelia Moskwa w bieżących rozgrywkach wyrosła na pierwszoplanową postać BKS-u.