Możesz zagrać na Stadionie Śląskim

Niepowtarzalna okazja nadarzy się już w tę sobotę. W ramach Rodzinnego Pikniku na Śląskim, czyli Dnia Piłkarza, organizowanego przez Śląski Związek Piłki Nożnej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, zostanie bowiem rozegrana Talentiada, pod hasłem „Mama, tata i ja na Stadionie Śląskim”.

Pod okiem trenerów

Wystarczy wejść na stronę Śląskiego ZPN i przez formularz zgłoszeniowy zapisać swoją rodzinę do turnieju w formule „trzech na trzech”, „czterech na czterech” lub „pięciu na pięciu”. W składzie rodzinnego teamu muszą być minimum dwa pokolenia, a najmłodszy zawodnik nie może mieć więcej niż 15 lat. Dzieci – na nowoczesnej aparaturze i pod okiem wykwalifikowanych trenerów – będą miały wyjątkową okazję sprawdzić zwinność, szybkość, refleks, gibkość i dynamikę.

Rodzinne granie

– Kiedy się dowiedziałem, że jest możliwość zagrać na murawie Stadionu Śląskiego, nie zastanawiałem się ani chwili – mówi Sławomir Sołtysik z Pietrzykowic, który jako pierwszy wypełnił formularz zgłoszeniowy. – Synowie, 7-letni Mateusz oraz 14-letni Kuba, też się ucieszyli i postanowili zagrać nie tylko w rodzinnym meczu „trzech na trzech”, ale także wystartować w konkurencjach sprawnościowych w „Piłkarskim miasteczku”. Dla mnie atrakcją będzie również strzelenie rzutu karnego. Niestety, zabraknie z nami żony. Bożena, która chodzi na moje mecze, bo gram w Borach Pietrzykowice, a także kibicuje synom, musi być w pracy.

Atrakcji nie zabraknie także dla tych, którzy nie wezmą udziału w rozgrywkach, bo w „Sportowym miasteczku” każdy znajdzie coś dla siebie, od gier i zabaw ruchowych po namiot z FIFA 2018!

Będzie mecz

Ciekawie zapowiada się także formuła „Namiotu mistrzów”, w którym będzie można spotkać znakomitych piłkarzy różnych generacji ze Śląska z Zygmuntem Anczokiem, Janem Banasiem, Janem Benigierem, Janem Furtokiem, Dariuszem Gęsiorem, Henrykiem Latochą, Eugeniuszem Lerchem, Antonim Piechniczkiem, Stanisławem Oślizłą i Henrykiem Wieczorkiem na czele.

Będzie także mecz Adwokaci – Samorządowcy o puchar stulecia adwokatury oraz dużo dobrej muzyki z finałowym koncertem legendarnego zespołu Armia. A więc do zobaczenia na Stadionie Śląskim – wejście bramą numer 4.

Komentarze