MP w łyżwiarstwie szybkim. Złote medale Bosiek i Michalskiego

Michalski obronił złoty medal MP w łyżwiarstwie szybkim wywalczony w tomaszowskiej Arenie Lodowej przed rokiem. W sobotę i niedzielę 24-letni sprinter triumfował w trzech z czterech wyścigów zaliczanych do klasyfikacji wieloboju. Pierwszego dnia szybszy od niego na 1000 m okazał się tylko starszy o dwa lata Sebastian Kłosiński (Stoczniowiec Gdańsk). W niedzielę łyżwiarz Górnika Sanok zwyciężył na tym dystansie oraz na 500 m.

Wicemistrzem kraju został Kłosiński, a trzecie miejsce na podium zajął 20-letni Gaweł Oficjalski (AZS AWF Katowice).

Pod nieobecność ubiegłorocznej triumfatorki Natalii Czerwonki wśród kobiet pewnie zwyciężyła Bosiek. Po pierwszy w seniorskiej karierze tytuł w wieloboju sprinterskim 18-letnia panczenistka sięgnęła wygrywając dwukrotnie wyraźnie na 1000 m. Niedzielną rywalizację na tym dystansie ukończyła z dobrym rezultatem – 1.18,63 s – o ponad sekundę lepszym od drugiej Andżeliki Wójcik (AZS AWF Katowice).

Na 500 m Bosiek dwukrotnie była trzecia. W sobotę na najkrótszym dystansie zwyciężyła Wójcik, a drugiego dnia Kaja Ziomek (Cuprum Lubin), które wywalczyły srebrny i brązowy medal.

W zawodach w Arenie Lodowej oprócz Czerwonki nie brali udziału najbardziej doświadczeni reprezentanci kraju – Zbigniew Bródka i Artur Waś, a także dobrze spisujący się ostatnio w Pucharze Świata Artur Nogal.