MRKS Czechowice-Dziedzice. Białek za Kupisa

Prawie miesiąc zajęło działaczom IV-ligowego MRKS-u Czechowice-Dziedzice zatrudnienie nowego szkoleniowca.


Po zakończeniu rundy jesiennej, konkretnie 19 listopada, działacze IV-ligowego MRKS-u Czechowice-Dziedzice podjęli decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Jarosławem Kupisem. 40-letni szkoleniowiec prowadził drużynę 46. spotkaniach ligowych, w których odniosła ona 16 zwycięstw, 11 razy zremisowała i poniosła 19 porażek (bilans bramkowy: 72:62). Na półmetku bieżącego sezonu jedenastka z Czechowic-Dziedzic zgromadziła 20 punktów w 15. spotkaniach i zajmuje w tabeli 8. miejsce, tracąc 15 punktów do przewodzących całej stawce LKS-u Bełk i rezerw GKS-u Tychy 15 „oczek”.

Poszukiwania następcy Jarosława Kupisa trwały prawie miesiąc, ostatecznie włodarze MRKS-u zdecydowały się zatrudnić 34-letniego Wojciecha Białka.

Wojciech Białek. Fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

Jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec (w 2008 roku zagrał w 4. meczach ekstraklasy), poza tym występował w Gwarku Zabrze, Milenium Wojkowice, Górniku Wesoła a zakończył grę w piłkę nożną w drużynie Górnika Piaski.

Pracę trenerską rozpoczął od szkolenia grup młodzieżowych w Zagłębiu Sosnowiec. W styczniu ubiegłego roku został asystentem trenera Dariusza Klaczy w IV-ligowej Unii Dąbrowa Górnicza. Legitymuje się licencją trenerską UEFA A, której posiadaczem jest od lutego 2020 roku.

Na zakończenie dodajmy jeszcze tylko, że przygotowania do rundy wiosennej piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice rozpoczną 10 stycznia 2022 roku.


Na zdjęciu: Jako piłkarz Wojciech Białek najdłużej grał w Zagłębiu Sosnowiec.

Fot. Przemek Dębczak/PressFocus